4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Jezusa Dobrego Pasterza : 7 - 14 V 2017

Chrystus staje dziś przed nami jako Dobry Pasterz. Ukazuje nam, jak bardzo Mu na nas zależy, nawet wtedy, gdy upadamy, zmęczeni ciężarem życia. Jednocześnie chce nas zachęcić do tego, abyśmy sami umieli kochać szczerze. Taką miłością żyjemy wtedy, gdy potrafimy drugiemu człowiekowi oddać siebie, swój czas, cierpliwość, dobre słowo.

Dzisiaj naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  2. Zapraszamy na spektakl pt. „Albert – człowiek dobry jak chleb” – dziś o godz. 16.00 i 18.00 w Domu Parafialnym.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika; w sobotę – NMP z Fatimy.
  5. Czuwanie dla młodzieży i koncert kleryckiego zespołu BETHEZDA – w sobotę o godz. 19.00 w Kobylu. Zapisy u ks. Pawła.
  6. Rocznica I Komunii św. dzieci klas III – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę odpust w Kobylu ku czci Matki Bożej fatimskiej. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  8. Podatek za II kwartał od mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie 13 i 15 maja w Ratuszu Miejskim.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o znaczeniu powołań w życiu Kościoła; - o misji apostolskiej arcybp. Hosera w Medjugorie; - o katolikach w Nepalu.
  10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Teresa Spanier z Leksandrowej. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  11.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła