5 NIEDZIELA WIELKANOCNA /14 – 21 V 2017 r./

"Niech się nie trwoży serce wasze” – mówi do nas Jezus. Jeżeli są w naszych sercach obawy i niepokoje, możemy oddać je Bogu. Jezus nie zostawia nas samych. Kiedy na Nim oprzemy nasze życie, kiedy Mu zaufamy, poprowadzi nas najlepszą dla nas drogą do zbawienia.

Obejmijmy naszą modlitwą dzieci klas III przeżywających dziś rocznicę I Komunii św. i ich rodziny, a także więźniów, którzy dziś przyjmą sakrament bierzmowania.

  1. Rocznica I Komunii św. dzieci klas III – dziś o godz. 11.00, a w Zakładzie Karnym o godz. 14.00 - 5 osadzonych przyjmie sakrament bierzmowania.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika – dzień Imienin ks. biskupa Andrzeja Jeża; w czwartek - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
  4. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Fatimy w poniedziałek o godz. 17.00 w domu parafialnym. W imieniu biura pielgrzymkowego prosimy o wpłatę pozostałej kwoty.
  5. Dekanalne czuwanie młodzieży i koncert ewangelizacyjny zespołu „Wzgórze Syjon” w naszym kościele w piątek o godz. 20.00. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, a szczególnie uczniów klas III w ramach dziękczynienia po Bierzmowaniu.
  6. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Lednicę. Zapisy u ks. Pawła.
  7. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy prace konserwatorskie przy elewacji północnej plebanii. Na powyższe prace parafia uzyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w kwocie 45 000 zł. W związku z tym składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - przeznaczona będzie na prowadzone prace przy elewacji zabytkowej plebanii.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: -  jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu fatimskich dzieci; - opowieść o krewnych siostry Łucji, Franciszka i Hiacynty; jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?; – oraz dodatek IPN o śmierci Stanisława Pyjasa i o powstaniu Studenckiego Komitetu Solidarności.
  9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła

 

 

 

Dodatkowe informacje