6 NIEDZIELA WIELKANOCNA: 21 – 28 V 2017 r.

Chrystus dziś mówi, że nie zostawi nas sierotami. Oczekujemy na Pocieszyciela, na Ducha Świętego. Nie widzimy rzeczywistości, w którą wierzymy, ale istnieje naprawdę. Wyrazem, naszej wiary jest zachowanie przykazań otrzymanych od Boga.

Modlitwą obejmujemy wszystkich darczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - przeznaczona jest na prowadzone prace przy elewacji zabytkowej plebanii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

1. Dzisiaj Wiśnicka Parada Orkiestr. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w Rynku.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
  3. Dziękujemy p. Andrzejowi Gut za prace pielęgnacyjne przy krzewach na placu kościelnym. Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza;  w przyszłą niedzielę - Wniebowstąpienie Pańskie.
  5. Dni modlitw o urodzaje - w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Przy śpiewie litanii pójdziemy do trzech figur: a) przy ul. Lipnickiej, b) do św. Jana Nepomucena; c) św. Floriana w Rynku. Serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę o urodzaje.
  6. Egzaminy przed bierzmowaniem uczniów gimnazjum w piątek:
  7. - kl. II A i II B - o godz. 15.00
  8. - kl. II C – o godz. 16.00. Prosimy również o obecność Rodziców.
  9. W piątek obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składamy życzenia wszystkim mamom i polecajmy je Bogu w modlitwie. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, czuwanie ze św. O. Pio i mszę św. z udziałem naszej parafialnej scholii - w piątek o godz. 18.00 oraz koncert chóru z Włoch „Eco del Mera” dedykowanego wszystkim mamom - o godz. 19.00.
  10. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: -  co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? - o matkach wielkich Polaków, m.in. króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki; - o Fatimie z papieżem Franciszkiem
  12.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Marian Kluba z Leksandrowej, którego pogrzeb we wtorek i † Dorota Hyrc z ul. Fischera (mieszkająca w USA), której pogrzeb w sobotę. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….
  13.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła