7 NIEDZIELA WIELKANOCNA: WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA: 28 V – 4 VI 2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa kieruje naszą uwagę na niebieską ojczyznę. Pan Jezus przed rozstaniem z Apostołami polecił im głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Dzisiaj Chrystus posyła także nas, swoich uczniów, abyśmy głosili Ewangelię współczesnemu światu i przez to byli Jego misjonarzami.

Dzisiaj przypada 7 r. śmierci śp. † Ks. Artura Babika. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

1. Składamy serdeczne podziękowania za kolejne ofiary na remont konserwatorski elewacji północnej plebanii: na tacę = 10970 zł; w kopertach 21 Rodzin = 3550 zł. i 100 $ oraz przelewem bankowym 14 rodzin = 3600 zł. Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie oraz na Nowennie we środy. Na prace konserwatorskie przy elewacji plebanii parafia otrzymała także dofinansowanie z Urzędu Gminy w Nowym Wiśniczu w kwocie 40 000 zł. Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowym połączonych z nowenną do Ducha Świętego o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Urszulę Ledóchowską; w środę – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – św. Justyna, męczennika. W przyszłą niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego.
  4. Spotkanie dotyczące Festynu Parafialnego: Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej i Szafarzy Komunii św. - w poniedziałek po mszy św. wieczornej na plebanii.
  5.  W czwartek – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Spowiedź przed I piątkiem: dzieci i młodzież - w czwartek od 17.00; dorośli - w piątek od godz. 17.00. W Połomiu Dużym spowiedź przed nabożeństwami majowymi w poniedziałek, wtorek i środę.
  7. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o 18.30.
  8. W piątek o godz. 9.00 msza św. z ok. 70-lecia Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.
  9. Wyjazd Młodzieży na Lednicę w piątek o godz. 13.30 z Placu Targowego.
  10. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. Do chorych udamy się wg następującego porządku: Ks. Paweł – w czwartek od 14.00; ks. Bartosz - w piątek od 14.00; ks. Proboszcz i ks. Mirosław - w sobotę od 8.30.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; dla dzieci – po mszy św. o godz. 11.00.
  12. Informujemy, że parafialny Zespół Ewangelizacyjny KBC „Każdy Boga Chwali” rozpoczyna trasę, najbliższe koncerty: 4 czerwca w Dębicy; 10 czerwca w Tarnowie, 11 czerwca w Budzowie. Szczegółowe informacje na Facebooku. Prosimy o modlitwę o dobre owoce tego przedsięwzięcia.
  13.  W „GN” dzisiaj m.in.: - czego mogą nas nauczyć Dzieci Fatimskie? - o pewnym przełomie w sprawie Medjugorie; - o koronacji figury MB Fatimskiej w Tarnowie.
  14.  W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Stanisław Mochel z Olchawy. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  15.   Modlitwa do św. Michała Archanioła oraz w intencji Synodu…..