Zesłanie Ducha Świętego /4 - 11 VI 2017 r./

Obchodzimy dziś Zesłanie Ducha Świętego. Wraz z całym Kościołem wołamy o moc i dary Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi i nas samych oraz napełniał nas mądrością, światłem i radością życia.

Łączymy się duchowo z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie dokona się dzisiaj koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej.

Prosimy również o szczęśliwą podróż i pobyt na „Zielonej szkole” dla dzieci klas III wraz z wychowawcami.

 

 1. Dziękujemy za kolejne ofiary w kopertach na prace przy plebanii. W kopertach 5 Rodzin (850 zł.); przelewem bankowym – 6 Rodzin (800 zł.) .Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; dla dzieci i młodzieży – po mszy św. o godz. 11.00.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.  Poświęcenie pojazdów po Mszy św. wieczornej. Komisja Episkopatu ds. Misji prosi wszystkich kierowców, aby dziękując Bogu za opiekę w podróżach, przekazać 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – bł. Bogumiła, biskupa. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek na plebanii po mszy św. wieczornej.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 7. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna (na tacę i w kopertach) przeznaczona na wykonany projekt budowlany remontu konserwatorskiego konstrukcji więźby dachowej i pokrycia dachu nad prezbiterium kościoła. W czasie prac przy wzmocnieniu sklepienia okazało się, jak bardzo zniszczona jest więźba dachowa nad prezbiterium. O szczegółach znajdziemy informacje na stronie internetowej parafii.
 8. Świetlica Parafialna w Nowym Wiśniczu organizuje dla Scholii parafialnej i Liturgicznej Służby Ołtarza wycieczkę do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz do Parku Trampolin w dniu 16 czerwca 2017 r. (piątek po Bożym Ciele). Zapisy u s. Urszuli i ks. Mirosława. Ilość miejsc ograniczona.
 9.  Przygotowujemy VI Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca. Bardzo prosimy ofiarodawców o wsparcie rzeczowe lub finansowe na nagrody w konkursach i aukcjach. Fanty można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii, a wpłaty dokonywać na konto parafii z dopiskiem: Festyn parafialny. Dochód z Festynu będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdy gest serca.
 10. Prosimy o przygotowywanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Banery pod koniec tygodnia można zabrać z plebanii.
 11. Organizowana jest pielgrzymka m.in. do Kałkowa, Lichenia, Gidli i Częstochowy w dniach 4 – 6 lipca. Wiadomość w pasmanterii w Rynku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.
 12.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy? Kim są? Z jakich krajów pochodzą? - jak objawienia fatimskie odmieniły życie skazańca czekającego na wyrok śmierci?  Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z dodatkiem na Boże Ciało.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Halina Muskała pochodząca z Leksandrowej oraz † ks. Prałat Sefan Cabaj, który był kiedyś wikariuszem w naszej parafii.. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 14.   Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..

Dodatkowe informacje