Uroczystość Trójcy Przenajświętszej: 11 - 18 VI 2017 r.

Przeżywana dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest celebracją prawdy wiary w Jednego Boga w Trzech Osobach Boskich: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do dziękczynienia za sakramenty święte, które przyjmujemy w Imię Trójcy Przenajświętszej i które umożliwiają nam udział w życiu Bożym. Polecamy w modlitwach pielgrzymów udających się do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Składka dzisiejsza jako inwestycyjna na tacę i w kopertach przeznaczona jest na pokrycie kosztów projektu budowlanego remontu konserwatorskiego konstrukcji więźby dachowej i pokrycia dachu nad prezbiterium kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. Trwa „Jarmark Wiśnicki”. Szczegółowy program na afiszach.
 2. Dziękujemy za kolejne ofiary na prace przy plebanii. W kopertach 5 Rodzin; przelewem bankowym – 4 Rodziny. Bóg zapłać. Dziękujemy także za przekazywane ofiary i fanty na organizację VI Parafialnego Festynu Rodzinnego, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało - dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 Msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu D. msza św. o godz. 8.00.
 4. O kwiaty prosimy: do I ołtarza - Nowy Wiśnicz; do II-go – Kopaliny i Stary Wiśnicz; do III-go - Leksandrową; do IV-go – Olchawę i Łomną. O dostarczenie brzeziny prosimy p. Jacka Trzeciaka z Połomia D.
 5. O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów; scholę, chór „Canon”, asystę do feretronów i chorągwi.
 6. O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP.
 7. Bezpośrednio po procesji będzie także Msza św. Niech nasz liczny udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.
 8. Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji.
 9. Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek bł. ks. Romana Sitkę; w środę – św. Antoniego z Padwy; w sobotę – św. Brata Alberta.
 11. Odpust ku czci św. Brata Alberta w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. kan. Józef Janus, proboszcz z Królówki.
 12. Spowiedź w Połomiu Dużym przed odpustem w piątek o godz. 17.00.
 13. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – godzina Miłosierdzia od godz. 17.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 14. Spotkanie informacyjne dot. projektu unijnego Odnawialnych Źródeł Energii, w piątek o godz. 18.30 w budynku kina w Nowym Wiśniczu.
 15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o milionach na deprawację; - o wielkiej mocy Różańca świętego; - o spotkaniu na Lednicy. W „Niedzieli” artykuł o koncercie chóru „Eco del Mera” w naszej parafii.
 16. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Antoni Łukasik z ul. Nowej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..

 

 

 

Dodatkowe informacje