BOŻE CIAŁO: 15.06.2017

Przeżywając Uroczystość Bożego Ciała w sposób szczególny wyznajemy naszą wiarę i miłość do Jezusa żyjącego w Najświętszej Eucharystii. Dziękujemy Mu za to, że pozostał z nami i za nas ciągle ofiaruje się Bogu Ojcu; ukryty w tabernakulum naszych świątyń nieustannie modli się za nas i jest dla nas pokarmem.

W czasie uroczystej procesji pragniemy też prosić Jezusa, by nawiedził nasze domy, by umocnił nasze rodziny w miłości i zgodzie, by dał nam łaskę dobrego i świętego życia, a tym, którzy stoją z dala od Boga i Jego miłości, dał odczuć swoją dobroć i skłonił ich serca ku sobie.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji.

  1. Dziś Msze św. w kościele parafialnym wg porządku niedzielnego. O godz. 9.00 Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii, a po niej procesja do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji będzie też Msza św. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00.
  2. W piątek i w sobotę Msza św. z procesją o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia; dzieci klas III w strojach komunijnych, DSM, Liturgiczną Służbę Ołtarza, asystę do feretronów i chorągwi i wszystkich Parafian.
  3. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła...

Dodatkowe informacje