11 niedziela zwykła: 18 – 25 VI 2017 r.

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” – mówi dziś Jezus. Wiele otrzymujemy każdego dnia, ale warto sobie zadać pytanie, czy potrafimy za to Panu Bogu dziękować. Dobro, które jest naszym udziałem, przekazywane dalej rośnie, ubogaca zarówno innych jak i nas samych. To jest niejako nasze zobowiązanie do dzielenia się z innymi tym, co otrzymaliśmy.

 1. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. kan. Józef Janus, proboszcz z Królówki. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Połomia oraz Soślin i Granic.
 2. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; - za bardzo liczny udział w procesji; szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary, księżom rodakom, szafarzom komunii św., DSM, LSO, chórowi „Canon”, panu organiście, siostrze Alicji i Urszuli oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 3. W oktawie Bożego Ciała msza św. z procesją o godz. 18.00. Prosimy, aby przez całą oktawę przychodziły dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci kl. III w strojach komunijnych. Dziś procesja eucharystyczna po mszy o godz. 11.00.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00.
 5. Dziękujemy za przekazywane ofiary i fanty na organizację VI Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w przyszłą niedzielę - na boisku sportowym Targowica. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Bardzo serdecznie zapraszamy całe Rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia, wzajemnej integracji Rodzin i parafian, a także do zabawy. Szczegóły na afiszach. Róże różańcowe prosimy, aby ciasta składać w sobotę w domu parafialnym od godz. 16.00. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika. Dzień imienin s. Alicji. Jej osobę i posługę w naszej parafii obejmujemy modlitwą; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu; w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w następującym porządku:
  1. dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i szkół średnich – w czwartek od godz. 17.00.
  2. w Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
 8. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek:
  1. o godz. 8.00 – dla Gimnazjum i Liceum Plastycznego
  2. o godz. 9.00 – w Połomiu Dużym
  3. o godz. 10.00 – dla Szkoły Podstawowej.
 9. Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców.  Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św.
 10. Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego z Tarnowa „Puellae Orantes” w najbliższą sobotę (24 VI) o godz. 19.00 w naszym kościele. Szczegóły na afiszach i ulotkach.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in.: - o ciekawej migracji ze wschodu; - o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawieniu stawia na ostrzu noża. Jest też wakacyjny numer „Małego gościa” z płytą Arki Noego.
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje