XII niedziela zwykła: 25 VI – 3 VII 2017 r.

Drodzy bracia i siostry rozpoczynamy dzisiaj nasze przygotowania do V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca będziemy rozważać o tajemnicy Kościoła, który tworzymy i który nas gromadzi na modlitwie, słuchaniu słowa Bożego i wspólnym wyznawaniu wiary. Pragniemy, aby nasza wspólna i intensywna modlitwa na końcu każdego miesiąca, pomogła nam poczuć się odpowiedzialnym za Kościół Chrystusowy w naszej parafii, w Diecezji tarnowskiej i na całym świecie.

Polecamy także modlitewnej pamięci wiernych: dzieci i młodzież wyjeżdżających we wtorek na oazę parafialną pod opieką ks. Bartosza oraz wychowawców i animatorów.

 

 

 1. W Muchówce dzisiaj odpust ku czci NSPJ. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 2. VI Rodzinny Festyn Parafialny – dzisiaj na boisku sportowym „Stara Targowica”. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Bardzo serdecznie zapraszamy całe Rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia, wzajemnej integracji Rodzin i parafian. Szczegóły na afiszach. Obiad dzisiejszy niech będzie skromniejszy, by zostawić miejsce na kosztowanie przygotowanych smakołyków podczas festynu.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, msza św. i czuwanie modlitewne ze św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:
 5. - we wtorek - Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym; 
 6. - w czwartek /29 VI/ Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu D. o 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, wśród nich ks. Pawłowi i Pawłowi Janiszowi składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitewnej pamięci parafian.
 7. I Sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30 i 7.00.
 8. Do chorych w tym tygodniu udamy się wg następującego porządku: ks. Proboszcz i ks. Bartosz – w piątek od 8.30; ks. Paweł i ks. Mirosław - w sobotę od 8.30.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 10. Witamy wszystkich przybyłych na wakacyjne dni naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.: - o tym, że za pięć lat nie będziemy potrzebować gazu z Rosji; - najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”; - o objawieniach w Gietrzwałdzie; - rozmowa z egzorcystą o tym jak z diabła nie zrobić bożka; - czy festiwal Woodstock jest bezpieczny? Jest także wakacyjny numer „Małego gościa” z płytą Arki Noego.
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje