XIII niedziela zwykła /2 VII – 9 VII 2017 r./

Naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Chrześcijanin powinien być stanowczy w wyborze Boga, bo jeśli Bóg znajdzie się w jego życiu na pierwszym miejscu, to także wszystko inne będzie na właściwym miejscu. W tej prawdzie winien dostrzec też drugiego człowieka w jego potrzebach, wyrażając to między innymi w otwartości i gościnności.

Za to, że żyliśmy w zamknięciu, nieczuli na potrzeby innych, przeprośmy naszego Pana.

1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację VI Rodzinnego Festynu Parafialnego oraz wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i uczestnikom. Dochód przeznaczamy na dofinansowanie oazy parafialnej oraz zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po mszy św. o godz. 9.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna (na tacę i w kopertach) przeznaczona na remont konserwatorski dachu nad prezbiterium naszego kościoła.
  6. W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:
  7. w poniedziałek – św. Tomasza, apostoła; w czwartek – bł. Marię Teresę Ledóchowską. Patronalne święto Apostolstwa Chorych; w sobotę – św. Jana z Dukli.
  8. Spowiedź św. przed I piątkiem - w piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w czwartek o godz. 17.00.
  9. I piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
  10. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 18.00.
  11. Zachęcamy do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia pod hasłem: „Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście”. Szczegóły na plakatach.
  12. W „GN” dzisiaj m.in.: - wakacyjna seria pt.: „Życie na wyspie”, - jak działają loże masońskie; - o tym, ile średnio słów zna polski dwulatek.
  13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Stanisława Kurkiewicz-Zarębska pochodząca z Nowego Wiśnicza i † Wojciech Jonak pochodzący z Łomnej. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….