XIV niedziela zwykła /9 - 16 VII 2017 r./

Bóg mówi do nas nieustannie. Czyni to przez świat stworzony, przez powołanych ludzi, modlitwę, słowo Boże zawarte w objawieniu, przez liturgię i sakramenty święte. Nie do wszystkich jednak dociera prawda o Bogu. Trzeba zawierzyć siebie Chrystusowi oraz trwać w pokorze, aby poznawać Bożą prawdę i nią żyć.

Dzisiejsza składka, jako inwestycyjna (na tacę i w kopertach) przeznaczona jest na remont konserwatorski dachu nad prezbiterium naszego kościoła.

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Dziś odpust w Trzcianie. Uroczysta suma o godz. 11.00.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Benedykta, patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji; w sobotę – św. Bonawenturę.
 4. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Godzina Miłosierdzia w przyszłą niedzielę od 16.00 do 17.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakatach w gablocie.
 8. Przyjmujemy zapisy na 35 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - wzruszającą opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką, - o prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy pomogli Polsce i jej zaszkodzili, - o pożytkach płynących z łowiectwa i o tym, co czuje myśliwy strzelający do zwierząt.
 10. Jest także rozwijający intelektualnie i duchowo najmłodszych czytelników wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 11. Informujemy, że pogrzeb śp. Ks. Janusza Burzawy będzie w poniedziałek 17 lipca o godz. 15.00 w Parafii Wietrzychowice. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu jak również naszych bliskich zmarłych… „Dobry Jezu…”
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje