XV niedziela zwykła /16 - 23 VII 2017 r./

Często doświadczamy trudności we wzajemnym zrozumieniu. Najczęściej z tego powodu, że bardziej wolimy mówić niż słuchać. Trzeba nauczyć się słuchać Boga i ludzi, aby się rozwijać i uświęcać. Dziś warto zapytać siebie: Czy przyjmuję słowo Boże? Czy jestem otwarty na płynące z niego przesłanie i pouczenia? Czy słucham Kościoła, który słowo Boże interpretuje?

Składka na tacę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Godzina Miłosierdzia dziś od 16.00 do 17.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
 3. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Centralna uroczystość w następną niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest, by pielgrzymować do Lipnicy we środę na Mszę św. o godz. 19.00, po której będzie miał miejsce koncert ewangelizacyjny dla młodzieży z całego dekanatu. Wyjście pieszej pielgrzymki do Lipnicy o godz. 16.00 z naszego kościoła. Zapraszamy szczególnie młodzież do udziału w pieszej pielgrzymce w środę. Szczegółowy program odpustu jest umieszczony na plakatach.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Szymona z Lipnicy; w czwartek – bł. Czesława; w sobotę – św. Marię Magdalenę.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską i Tarnowską na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 7. W środę 26 lipca od godz. 13.00 w Piwnicach Ratusza odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: – „My chcemy Boga” – tekst przemówienia prezydenta Trumpa w Warszawie, - „Zranione serce” o pożarze katedry w Gorzowie, - „Całun Turyński opowiada straszliwą historię” - kolejny raz nauka potwierdza to, co widać nie tylko okiem wiary.
 9. Jest także nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 10. Pogrzeb Śp. Ks. Janusza Burzawy będzie jutro o godz. 15.00 w parafii Wietrzychowice. Polećmy go Bożemu miłosierdziu… „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje