XVI niedziela zwykła: 23 VII – 30 VII 2017 r.

Pan Jezus w przypowieściach ewangelicznych chce nam ukazać, że miłosierdzie i sprawiedliwość nie tylko się nie wykluczają, ale wręcz się uzupełniają. Najlepszym tego przykładem jest Bóg Ojciec, który łączy miłosierdzie i sprawiedliwość w stopniu doskonałym. Także chrześcijanin, jako dziecko Boże ma dążyć do tego, aby te dwa przymioty zagościły w nim na stałe. Rozpoczynając udział w tej Eucharystii otwórzmy się na naukę naszego Mistrza i Nauczyciela.

 

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.
 2. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, patronkę diecezji; we wtorek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji we wtorek po mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2017: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska.; w środę – św. Joachima i Annę, rodziców NMP; w sobotę – św. Martę. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Czuwanie ze św. O. Pio i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – w piątek. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00.
 6. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 7. Wiśnicka Scena Letnia zaprasza do udziału w koncercie 29 lipca o godz. 19.30
 8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. - o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii; - jak walczyć z fałszywymi mitami na temat polskiej historii panującymi na Zachodzie; - „Piękna Polska” – podróż szlakiem dawnej Rzeczypospolitej, - św. Szymon, skuteczny orędownik.
 9. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” z płytą CD zespołu Promyczki.
 10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. Genowefa Mikulska z ul. Mickiewicza. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje