18 niedziela zwykła – Przemienienie Pańskie: 7 VII - 13 VIII 2016 r.

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie – te słowa Boga Ojca rozbrzmiewają dziś z nową mocą, kierując naszą uwagę ku Jezusowi Chrystusowi. W święto Przemienienia Pańskiego – odpowiadając na wezwanie płynące z nieba – chcemy wołać: „Ukaż mi, Panie, swą twarz! Daj mi usłyszeć Twój głos! Bo słodki jest Twój głos, a twarz pełna wdzięku! Ukaż mi, Panie, swą twarz!”.

Niech udział we Mszy św., a po niej w adoracji Najświętszego Sakramentu będzie prawdziwym zapatrzeniem i zasłuchaniem w głos Oblubieńca, który nas umiłował. Do końca umiłował.

1. Dziś w Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
  3. Spotkanie przed pielgrzymkowe Pieszej Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę – dziś o 15.30 w kościele szkolnym w Bochni.
  4. Otwarcie wystawy pt. „Piękne Madonny – Śliczne Anioły” autorstwa Eugeniusza Molskiego - dziś w Starej Dzwonnicy przy plebani o godz. 16.00.
  5. Polecamy w naszych modlitwach pielgrzymów, którzy jutro wyruszają z Krakowską Pielgrzymką na Jasną Górę i równocześnie prosimy pielgrzymów o modlitwę w naszych intencjach.
  6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Dominika, w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w czwartek św. Wawrzyńca, w piątek św. Klarę.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00; a pół godziny wcześniej różaniec; w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
  8. Spowiedź św. dla chorych, którzy nie korzystają ze spowiedzi na I piątek – w sobotę od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.
  9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na tacę i  w kopertach z racji drugiej niedzieli miesiąca.
  10.  Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacyjne dni do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  11.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać: - o dzieciach niepełnosprawnych, które tak jak my pragną Boga; - świadectwo ocalonego z powstania warszawskiego, późniejszego kapłana; - o miasteczku modlitewnym w Zabawie.
  12.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Marian Gnyl i † Honorata Kokoszka, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
  13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…