Wniebowzięcie NMP – Odpust parafialny 15 VIII 2017

Przeżywajmy dzisiaj dzień Imienin Parafii, czyli Odpust ku czci naszej Patronki, Maryi Wniebowziętej. Przez Jej orędownictwo prosimy o potrzebne łaski i Bożą opiekę dla naszej parafii, dla wszystkich ofiarodawców i darczyńców oraz modlących się w naszym kościele. Niech Maryja, nasza Patronka, dla każdego z nas będzie najlepszą Matką i Orędowniczką.

W naszych modlitwach pamiętamy również o śp. + ks. prałacie Marianie Janiszewskim – długoletnim proboszczu wiśnickiej parafii – w dniu jego Imienin.

Kazania głosi dziś O. Grzegorz Zakrzewski, Paulin ze Skałki, którego witamy w naszej wspólnocie.

Bardzo serdecznie zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi św., komunii i zyskiwania odpustów.

Dziś w naszej świątyni możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

- stan łaski uświęcającej

- przyjęcie komunii św.

- modlitwa w intencji wyznaczonej przez Ojca św.

O godz. 11.00 Suma odpustowa oraz poświęcenie wieńców żniwnych, chleba, ziół i kwiatów, a po mszy procesja eucharystyczna z udziałem naszego chóru „Canon”, Orkiestry Dętej ze Starego Wiśnicza oraz Sygnalistów z Polskiego Związku Łowieckiego.

Modlitwa do św. Michała Archanioła im w intencji V Synodu

 

 

 

 

Dodatkowe informacje