20 niedziela zwykła /20 - 27 VIII 2016 r./

Jezus mówi do kobiety kananejskiej, która prosiła Go o uzdrowienie córki: „O niewiasto, wielka jest twoja wiara, niech ci się stanie, jak pragniesz”. Po raz kolejny słyszymy, jak ważna jest wiara. Kiedy nie mamy natychmiast odpowiedzi na nasze modlitwy, nie oznacza to, że Pan Bóg nas nie wysłucha. Kobieta kananejska wykazała się dużą wiarą i ogromną determinacją. I to jest dla nas przykład wołania do Pana Boga.

Obejmujemy naszą modlitwą pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej parafii oraz polecamy wszystkich poszkodowanych przez wichury na północy Polski, a także wszystkich ludzi dobrej woli, którzy spieszą im z pomocą.

1. Komunikat ks. Biskupa.
  2. Zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wichury – w odpowiedzi na apel ks. Biskupa – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas parafialną.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną: na tacę = 11 410 zł. i 15 €; w kopertach 20 Rodzin = 3050 zł.; przelewem bankowym 15 Rodzin = 3815 zł. Bóg zapłać.
  4. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie i przeżycie Odpustu przez spowiedź i komunię św. Dziękujemy Księżom Rodakom za posługę w konfesjonale; księżom wikariuszom, p. Organiście, Chórowi „Canon”; Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza; Sygnalistom z PZŁ; Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi, LSO za oprawę liturgiczną; za prace porządkowe na placu kościelnym: Jackowi Tomaszewskiemu, Andrzejowi Pietrasowi; za pomoc w kościele Pawłowi Janisz; s. Lilli i s. Kazimierze za wystrój kościoła; p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość świątyni. Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni za ich posługę w czasie spowiedzi i odpustu. Słowa podziękowania kierujemy do twórców wieńców dożynkowych, które możemy zobaczyć przy bocznych ołtarzach.
  5. Dziękujemy firmie p. Marka Dańca za wykonany remont konserwatorski elewacji północnej plebanii oraz p. Bogdanowi Wójcikowi za wykonane okna do piwnic plebanii.
  6. Wszystkich pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej Parafii polecamy modlitewnej pamięci wiernych. Tych, którzy nie mogli pójść, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania łącząc się z pielgrzymami m.in. dzięki relacjom radia RDN Małopolska.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – NMP Królowej; w czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. jak w dzień powszedni.
  8. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę i wolność. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc podczas nowenny o godz. 18.00 i mszy św. nowennowej.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać: - o duchowej adopcji dziecka poczętego; - legendarnym angielskim lotniku – kandydacie na ołtarze; - o 300 rocznicy koronacji obrazu jasnogórskiego.
  10.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…