21 niedziela zwykła /27 VIII – 3 IX 2017 r./

Jezus dzisiaj pyta: „Za kogo Mnie uważacie?” Zapewne każdy z nas mógłby powiedzieć: Jezus to Bóg, Mesjasz, Zbawiciel świata. Tak, to prawda, ale kim dla nas osobiście jest Jezus? Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu? Przypatrzmy się Jezusowi podczas Mszy św., wsłuchajmy się w jego słowa. Jaka będzie nasza odpowiedź?  Bo pytanie: „Za kogo Mnie uważacie” jest skierowane dzisiaj właśnie do nas.

Obejmujemy modlitwą wszystkich poszkodowanych przez wichury oraz wszystkich, którzy spieszą im z pomocą.

 1. Komunikat ks. Biskupa.
 2. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez wichury i nawałnice w naszej Ojczyźnie - dzisiaj na placu kościelnym. Bóg zapłać za każdy gest wyobraźni miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa; we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 4. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Grzegorza Krakowskiego, który pracował w parafii Lisia Góra. Otoczmy Ks. Grzegorza modlitwą i życzliwością wypraszając potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00, pół godziny wcześniej różaniec. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 17.45.
 6. Spowiedź św. na I piątek i przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego - w piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. spowiedź św. w czwartek o 17.00.
 7. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie i misjonarzy. Msza św. o NSPJ o 6.30; 7.00 i 18.00. W Połomiu D. o 18.30.
 8. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego – w przyszły poniedziałek, tj. 4 września:
 9. - Szkoła Podstawowa: kl. IV – VII oraz Gimnazjum i Liceum Plastyczne - o godz. 8.00;
 10.             - w Połomiu Dużym - o godz. 9.00;
 11. - Szkoła Podstawowa kl. 0 – III o godz. 10.00.
 12. Uroczystości patriotyczno - religijne z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w piątek (1 IX). Msza św. w int. poległych w obronie Ojczyzny - o godz.18.00, a następnie złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci na Wzgórzu Zamkowym.
 13. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 14.  Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; róży dziecięco – młodzieżowej – po mszy o 11.00.
 15.  XVIII Górska Pielgrzymka Szlakiem Św. Kingi – 22-24 IX. Zapisy do końca wakacji w kancelarii lub w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 16.  Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego – w sobotę i niedzielę 2-3 września. Szczegółowy program na afiszach.
 17.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o cudach za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; - o świadectwie wygłoszonym w Medjugorie przez albańskiego kapłana więzionego przez 28 lat, torturowanego i dwukrotnie skazanego na śmierć. Do „GN” dołączono bezpłatny film DVD „Misja”. Ten film to arcydzieło.
 18.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Stanisława Kulas z Łomnej oraz † Stanisław Wójcik z ul. Ogrodowej, których pogrzeby odbędą się w poniedziałek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
 19.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

 

 

 

Dodatkowe informacje