22 niedziela zwykła /3 – 10 IX 2017 r./

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam? – pytał kiedyś św. Paweł. Odpowiedź, jaką przynosi dzisiejsza liturgia, brzmi zaskakująco: wszyscy. Jeśli staramy się być wierni nakazom, może się okazać, że podobnie jak od proroka Jeremiasza, którego skargę usłyszymy w I czytaniu, wszyscy się od nas odwrócą. Ale chrześcijaninem jest się nie tylko dla zaszczytów, jakie to powołanie przynosi. Trzeba też nieraz – jak przypomina dziś Jezus - zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i pójść Jego drogą. Czy jesteśmy na to gotowi?

Obejmujemy modlitwą ks. Grzegorza w dniu Jego Imienin oraz prosimy o łaskę zdrowia dla taty ks. Mirosława.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców: dziś po mszy św. o godz. 9.00; róży dziecięco – młodzieżowej: dziś po mszy św. o godz. 11.00.
 2. Na dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, – którego nie celebrujemy z racji niedzieli. Wszystkim solenizantom, a wśród nich ks. Grzegorzowi składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitewnej pamięci parafian.
 3. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego: w poniedziałek /4 IX/:
 4. - Szkoła Podstawowa: kl. IV – VII oraz Gimnazjum - o godz. 8.00;
 5.             - w Połomiu Dużym - o godz. 9.00;
 6. - Szkoła Podstawowa kl. 0 – III o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00, pół godziny wcześniej różaniec. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 17.45.
 8. Uroczystość Narodzenia NMP – w piątek. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. Po mszach św. poświęcenie ziarna siewnego. W najbliższy piątek nie obowiązuje post w naszej diecezji. W tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odmówiony Akt Oddania parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Prosimy, aby z każdej rodziny w piątek przyszła do kościoła przynajmniej jedna osoba.
 9. W sobotę koronacja obrazu Matki Bożej Dzikowskiej w Chorzelowie koło Mielca.
 10. Spotkania grup duszpasterskich /w domu parafialnym/:
 11. Ogniska Misyjnego w piątek o godz. 18.00;
 12. ministrantów – w sobotę o godz. 9.00;
 13. lektorów – w sobotę o godz. 10.00;
 14. scholi – w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy też wszystkie chętne dzieci , które chciałyby zapisać się na scholę
 15. DSM oraz nowych dziewcząt, które chciałyby włączyć się do tej grupy w sobotę o godz. 11.00.
 16. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza Rodziny Kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 17. Spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/– w czwartek o 18.00.
 18. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Otrzymaliśmy już pozwolenie konserwatorskie na prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła.
 19. Dziś ostatni dzień zapisów na Pielgrzymkę Górską. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii. Są jeszcze wolne miejsca.
 20. Podatek za III kwartał 2017 roku dla mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie w dniu 9, 11, 12 września w Ratuszu Miejskim w Nowym Wiśniczu.
 21. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą? - o reformie polskiego szkolnictwa, roli wartości chrześcijańskich w edukacji; - jaka jest prawda o nowych lekturach szkolnych? W  MGN dodatek – audiobook z powieścią  „Quo vadis”.
 22.  W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca: śp. † Grzegorz Banach pochodzący z Nowego Wiśnicza.  Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
 23.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

 

 

 

Dodatkowe informacje