23 niedziela zwykła /10 - 17 IX 2017 r./

Szczególnym uczynkiem miłości wobec bliźnich jest upomnienie braterskie. Chrystus wzywa swych wyznawców, by upominali błądzących. Prorocy Starego Testamentu upominali swój naród, broniąc prawdziwego kultu i wierności Jedynemu Bogu. My także mamy upominać innych, ale z miłością i życzliwością, a ci, którzy nas upominają, wyświadczają nam wielką przysługę.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.

1. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa; w czwartek – Podwyższenie Krzyża św.; w piątek – Matki Bożej Bolesnej; w sobotę – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników; w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a zarazem Dzień Golgoty Wschodu i Dzień Sybiraka.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00, pół godziny wcześniej różaniec. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 17.45.
  3. Jutro rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Spotkania uczniów klas 7 oraz 2 Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania wraz z rodzicami – w środę o 18.00.
  4. Spotkanie uczniów klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św. wraz z rodzicami – w piątek o 18.00. Po mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebani.
  5. W sobotę od 17.00 Godzina Miłosierdzia.
  6. Spotkania grup duszpasterskich /w domu parafialnym/:
    • Chóru „Canon” – w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy także chętnych do Chóru.
    • ogniska misyjnego – w piątek o godz. 17.00;
    • KSM – w piątek o godz. 19.00;
    • ministrantów – w sobotę o godz. 9.00;
    • lektorów – w sobotę o 10.00;
    • scholi – w sobotę o godz. 10.00;
    • DSM – w sobotę o godz. 11.00.
  7. W przyszłą niedzielę (17 IX) – wspomnienie liturgiczne św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi – po każdej mszy ucałowanie relikwii.
  8. Parafialny zespół KBC (Każdy Boga Chwali) wydał singiel z nowymi utworami! Promocja i sprzedaż płyt w przyszłą niedzielę (17 IX) na Placu Kościelnym. Szczegóły na Facebook'u.
  9. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników i działkowiczów na rok 2018.
  10.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o tym, czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników; - co przekazała Maryja objawiając się dzieciom w Gietrzwałdzie. Jest także nowy numer MGN.
  11.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Jadwiga Klimowska oraz śp. † Stanisław Joniec z ul. Bocheńskiej, którego pogrzeb we wtorek.  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
  12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…