24 niedziela zwykła /17 - 24 IX 2017 r./

Dzisiaj usłyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Chrystus przypomina, że jeśli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Pan Bóg nie wybaczy. Oddajmy w czasie tej Mszy św. wszystkie te osoby i te sytuacje, które nam ciążą. Oby Ten, który okazuje łaskę miłosierdzia, uczynił nasze serca wolnymi.

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną: na tacę = 11630 zł.; w kopertach 24 Rodziny = 3050 zł.; przelewem bankowym 7 Rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
  2. Parafialny Zespół Muzyczny KBC (Każdy Boga Chwali) promuje dziś i rozprowadza płyty na Placu Kościelnym w cenie 10 zł.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: - dziś św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi). Po mszy św. ucałowanie relikwii; - w poniedziałek św. Stanisława Kostkę; - w środę Św. Męczenników Koreańskich; w czwartek św. Mateusza, Apostoła; - w piątek św. O. Pio.
  4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Liceum Plastycznego w poniedziałek o godz. 8.00.
  5. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Szlakiem Św. Kingi, odbędzie się w poniedziałek (18 IX) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Na tym spotkaniu należy wpłacić kwotę 80 zł od osoby.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00, pół godziny wcześniej różaniec. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 17.45.
  7. Ks. bp Andrzej Jeż ogłosił termin wyborów do Duszpasterskich Rad Parafialnych. Mają się one odbyć 15 października. Kandydatami do Rady winni być pełnoletni katolicy, którzy czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką. Od dzisiaj do 7 X można zgłaszać w formie pisemnej kandydatów składając kartkę na tacę.
  8. Spotkanie dla chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii.
  9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze dla rolników i działkowiczów na rok 2018.
  10. Po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Jako wierzący mamy możliwość włączyć się w to dzieło poprzez złożenie podpisu pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W naszej Parafii będzie można to uczynić w przyszłą niedzielę przed kościołem po każdej Mszy św. Konieczny będzie numer PESEL.
  11.  Zebranie mieszkańców Nowego Wiśnicza z udziałem Burmistrza w środę o 18.00 w sali kina.
  12.  Zgubiono kluczyki od samochodu osobowego na terenie Nowego Wiśnicza. Jeśli ktoś znalazł, prosimy o podejście do zakrystii.
  13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o najnowszym wywiadzie z papieżem Franciszkiem; - o huraganach, które będą pojawiać się coraz częściej; - o różańcu do granic – o nowej formie modlitwy za Ojczyznę. Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka dobra” i „Małego promyczka”.
  14.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Alicja Hyży z ul. Długiej i śp. † Henryk Cyrankiewicz z Leksandrowej.  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
  15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…