25 niedziela zwykła /24 IX – 1 X 2017 r./

Życie wieczne jest nagrodą za pracę w winnicy Pańskiej, niezależnie od tego, kiedy zostaliśmy do niej zaproszeni. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną chcemy rozważyć, na czym polega pobożność maryjna i jak może nam pomóc w osiągnięciu życia wiecznego.

 1. Komunikat Ks. Bpa.
 2. Dziś na Placu Kościelnym możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.
 3. W Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa; w środę – św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Wacława, męczennika; w piątek - św. Michała, Gabriela, Rafała, Archaniołów; w sobotę - św. Hieronima.
 4. Zachęcamy do udziału w międzynarodowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – dając publiczne świadectwo wiary i ufności w Boże Miłosierdzie. Koronkę rozpoczniemy przy pomniku św. Floriana w Rynku – w czwartek (28.09) o godz. 15.00, którą poprowadzi Akcja Katolicka.
 5. W piątek (29 IX) przypada adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii jako owoc nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej.  Porządek adoracji: rozpoczęcie o godz. 14.00 i adoracja mieszkańców Olchawy i Kopaliny – od 14.00 do 15.00; Leksandrowa i Łomna – od 15.00 do 16.00; dzieci i młodzież – od 16.00 do 17.00; mieszkańcy Nowego Wiśnicza od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 msza św. wieczorna. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby każdy z nas znalazł chwilę na udział w adoracji.
 6. Czuwanie ze św. O. Pio i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – w piątek. O 17.45 – koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18.00 – msza św. i czuwanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę możemy włączyć się, w organizowaną przez Caritas, społeczną kampanię „Chlebek miłosierdzia”. Składając ofiarę na ten cel, otrzymamy niewielki chleb – symboliczny dar serca gotowego służyć ubogim. Chlebki będą rozprowadzane przez Szkolne Koło Caritas na placu kościelnym.
 9. W przyszłą niedzielę zaczynają się Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę po mszy św. wieczornej.
 10. Komisariat Policji w N. Wiśniczu apeluje o zachowanie szczególnej rozwagi w związku z nasilającymi się próbami oszustw, podczas których sprawcy (oszuści) telefonując do osób starszych podają się za członków ich rodzin i informują, że znalazły się w trudnej sytuacji prosząc o pomoc finansową. Oszuści podszywają się nieraz za funkcjonariusza Policji biorącego niby udział w specjalnej operacji. Pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom czy we wskazane miejsca. Próby oszustwa zgłosić na Policję.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o tym, ze pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu; - o gigantycznym zbiorniku wodnym powstającym pod Bełchatowem; - o księżach, ratownikach duchowych, którzy całą dobę służą potrzebującym.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Tadeusz Tworzydło z ul. Nowej; † Stanisława Zboś z Leksandrowej i † Zofia Ziembińska – Trzeciak z Połomia Dużego, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

Dodatkowe informacje