26 niedziela zwykła /1 – 8 X 2017 r./

Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że wierzy się w Pana Boga, jeśli to nie przekłada się na codzienne życie. Dzisiejsza Ewangelia mówi o dwóch synach, którzy w różny sposób reagują na polecenie ojca. Która z tych postaw jest bliższa mojego odniesienia się do Pana Boga?

 

 1. Apel ks. Biskupa.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 3. Szkolne Koło Caritas rozprowadza dziś na placu kościelnym tzw. „Chlebki Miłosierdzia” – symbol serca wrażliwego na potrzeby innych. Dziś także wspieramy ofiarami składanymi do puszek poszkodowanych w wyniku trzęsienia Meksyku.
 4. Dziś zaczynają się Nabożeństwa różańcowe. W niedzielę różaniec po mszy św. wieczornej, w ciągu tygodnia o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 5. W Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustynę Kowalską; w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza Rodziny Kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 7. Spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/– w czwartek o 17.00.
 8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w czwartek po nabożeństwie różańcowym na plebanii.
 9. Spowiedź przed I piątkiem: dla dzieci w czwartek od godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. w Połomiu Dużym we wtorek o 16.00. Bardzo prosimy, aby ze względu na pielgrzymkę do Bochni w piątek, skorzystać ze spowiedzi w czwartek i w ciągu tygodnia podczas nabożeństw różańcowych.
 10. W I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00, a następnie różaniec.
 11. I sobota miesiąca. Do chorych udamy się od 8.30, a ks. Bartosz w czwartek od 14.00.
 12. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dziś tygodniowy. Pielgrzymka z naszej parafii do Bochni wyruszy w piątek o godz. 14.00 z kościoła. Msza św. w Sanktuarium o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału młodzież, dorosłych i dzieci pod opieką rodziców. Powrót już we własnym zakresie. Zabierzmy ze sobą śpiewnik pielgrzymkowy.
 13. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 14. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. O przeprowadzenie zbiórki prosimy KSM.
 15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o Polsce, oplecionej Różańcem. W MGN druga cz. audiobooku „Quo vadis?
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

 

 

 

Dodatkowe informacje