27 niedziela zwykła /8 – 15 X 2017 r./

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” – te słowa psalmu przypominają nam, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, w celu osiągnięcia zbawienia. Przeżywając Dzień Papieski, naśladujmy św. Jana Pawła II w zawierzeniu Jezusowi i Jego Matce, Maryi.

 Składka na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każda ofiarę.

 Witamy w naszej wspólnocie ks. Romana Grądalskiego ze Zgromadzenia Księży Saletynów, który dziś głosi kazania fatimskie przygotowujące nas do poświęcenia figury Matki Bożej Fatimskiej oraz 100 - lecia ostatniego objawienia fatimskiego.

 

 1. W prezbiterium znajduje się Figura Matki Bożej przywieziona z Fatimy. Serdecznie zapraszamy szczególnie w czwartek i piątek o godz. 17.00 na wspólną modlitwę połączoną z różańcem i apelem fatimskim. W piątek 13 X poświęcenie Figury MB i procesja wokół kościoła z lampionami. W zakrystii można nabyć świece z lampionami na procesję fatimską w piątek.
 2. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego KSM zbiera ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 3. W Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka; w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego.
 4. Spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum i siódmych szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/– w czwartek o 17.00; a dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek i piątek o godz. 17.00.
 5. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz dzieci, młodzież i rodziców na modlitwę w intencji nauczycieli i wychowawców podczas nabożeństwa różańcowego.
 6. Wernisaż wystawy pt.: „Wątki religijne w twórczości Genowefy Nowak oraz harcerzy z Nowego Wiśnicza”– w piątek (13 X). Rozpoczęcie o godz. 11.00 złożeniem kwiatów przy tablicy honorowego obywatela śp. Genowefy Nowak i konferencja w Ratuszu, a następnie otwarcie wystawy w „Starej dzwonnicy” przy plebanii o godz. 12.30. Szczegółowy program na afiszu w gablocie.
 7. W przyszłą niedzielę w całej diecezji odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. W gablocie została umieszczona lista kandydatów. Równocześnie listy kandydatów są rozprowadzane przez ministrantów przed kościołem po mszy św. Te listy zabieramy do naszych mieszkań. Na nich zakreślamy krzyżykiem tylko dwa nazwiska tych kandydatów, których chcemy, aby nas reprezentowali w Radzie Duszpasterskiej. Listy te przynosimy ponownie do kościoła za tydzień –15 października.
 8. Akcja Katolicka organizuje konkurs na najpiękniej, własnoręcznie wykonany różaniec. Prace można składać w zakrystii do przyszłej niedzieli (15 X).
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła; - o świętej, którą bardzo cenił O. Pio. W „Mgn” m.in. druga część audiobooku „Quo vadis”.
 10.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Józef Kurnal z bloku nr 3 przy ZK; † Waldemar Pośleński pochodzący z Leksandrowej i † Stefan Włosiński z Leksandrowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

 

 

 

 

Dodatkowe informacje