28 niedziela zwykła 15 - 22 X 2017 r.

W dzisiejsze Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych „Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: niczego nam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo internet, bo telewizja, bo brak czasu itd. Bóg kieruje swoje zaproszenie do nas każdego dnia. Obyśmy odpowiadali Bogu na Jego miłość naszym zwróceniem serca ku Niemu, modlitwą i czynienie dobra.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną: na tacę = 10 120 zł.; w kopertach 27 Rodzin 3850 zł.; przelewem bankowym 6 Rodzin = 1050 zł. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki wyborcze należy składać do urn wyborczych znajdujących się na bocznych ołtarzach w środkowej części nawy kościoła.
  3. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00.
  4. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę – św. Łukasza, Ewangelisty; w piątek - św. Jana Kantego, kapłana; w sobotę – św. Urszuli i bł. Jakuba Strzemię. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, wśród nich s. Urszuli składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. Kazania będzie głosił werbista, O. Marek Kościółek, który pracował w Papui - Nowej Gwinei.  Składka będzie przeznaczona na misje. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie rejonu bocheńskiego.
  7. Godzina Miłosierdzia - w poniedziałek od godz. 16.00.
  8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
  9. Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek po mszy św. wieczornej.
  10. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13-22 IV 2018 r. Koszt: 560 $ i 1950 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii do 15 XI.
  11. Gmina Nowy Wiśnicz zaprasza na bezpłatne szkolenie z obsługi komputera i usług internetowych. Zapisy prowadzone są w Urzędzie Miejskim. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Gminy.
  12. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który można składać na parkingu za plebanią do 26 X (czwartek) do godz. 14.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  13.  Parafia św. Pawła w Bochni zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez świeckiego ewangelizatora Witolda Wilka. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 6 XI. Szczegóły w gablocie.
  14.  W „GN” dzisiaj m.in.: - o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta; - o cudach fatimskich w setną rocznicę objawień.
  15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Andrzej Babraj z Olchawy od strony Kopalin. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ….
  16.  Modlitwa do św. Michała Archanioła