29 niedziela zwykła 22 - 29 X 2017 r.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Marka Kościółka, Misjonarza ze Zgromadzenia Księży Werbistów, który pracował w Papui - Nowej Gwinei i głosi dziś kazania.

 1. Ognisko Misyjne działające przy naszej parafii wraz z Caritas  szkolną organizują dziś Kiermasz Misyjny. Są pyszne  domowe ciasta, losy oraz ręcznie wykonane, kolorowe i praktyczne etui na różańce. Zebrane fundusze zostaną przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
 2. Na placu kościelnym można również nabywać kalendarze misyjne.
 3. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę - św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów; w przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
 6. Czuwanie modlitewne ze św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.
 7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia podczas nabożeństw różańcowych i mszy św. W zakrystii lub kancelarii można składać kartki z wypominkami za zmarłych (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii).
 8. W przyszłą sobotę (28 X) od godz. 9.30 do 13.00 w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu odbędzie się turniej piłki nożnej halowej o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej. Drużyny 5-osobowe chłopców z klas 3-6, prosimy zgłaszać do środy u P. Anity Całki.
 9. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13-22 IV 2018 r. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii do 15 XI.
 10.  Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – do czwartku do godz. 14.00.
 11.  W „GN” dzisiaj m.in.: - o naprotechnologii: metodzie pomagającej bezdzietnym małżeństwom doczekać potomstwa; - o siostrach Franciszkankach Rodziny Maryi, które w czasie wojny ratowały żydowskie dzieci.
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 niedziela zwykła

22 - 29 X 2017 r.

 

Wprowadzenie do liturgii

 

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Marka Kościółka, Misjonarza ze Zgromadzenia Księży Werbistów, który pracował w Papui - Nowej Gwinei i głosi dziś kazania.

 

Informacje duszpasterskie

 

1.     Ognisko Misyjne działające przy naszej parafii wraz z Caritas  szkolną organizują dziś Kiermasz Misyjny. Są pyszne  domowe ciasta, losy oraz ręcznie wykonane, kolorowe i praktyczne etui na różańce. Zebrane fundusze zostaną przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

2.     Na placu kościelnym można również nabywać kalendarze misyjne.

3.     Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00.

4.     W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę - św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów; w przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

5.     W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.

6.     Czuwanie modlitewne ze św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.

7.     W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia podczas nabożeństw różańcowych i mszy św. W zakrystii lub kancelarii można składać kartki z wypominkami za zmarłych (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii).

8.     W przyszłą sobotę (28 X) od godz. 9.30 do 13.00 w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu odbędzie się turniej piłki nożnej halowej o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej. Drużyny 5-osobowe chłopców z klas 3-6, prosimy zgłaszać do środy u P. Anity Całki.

9.     Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13-22 IV 2018 r. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii do 15 XI.

10.            Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – do czwartku do godz. 14.00.

11.            W „GN” dzisiaj m.in.: - o naprotechnologii: metodzie pomagającej bezdzietnym małżeństwom doczekać potomstwa; - o siostrach Franciszkankach Rodziny Maryi, które w czasie wojny ratowały żydowskie dzieci.

12.            Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

 

 

 

Dodatkowe informacje