30 niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła 29 X – 5 XI 2017 r.

Zgromadzeni w naszej świątyni parafialnej, która jest Bożym i naszym domem przeżywamy dziś rocznicę jej po­święcenia. Jest to okazja, aby wspólnie podziękować Bogu za Jego obecność pośród nas oraz wspomnieć przed Nim tych, którzy kiedyś tę świątynię ufundowali, wybudowali i wyposażyli i wszystkich, którzy dzisiaj troszczą się o nią. Dzię­kując za dar świątyni, uświadamiamy sobie równocześnie odpo­wiedzialność, jaka spoczywa na nas, abyśmy o ten kościół para­fialny nadal dbali i ubogacali go nie tylko materialnie, ale również duchowo - naszą częstą obecnością, wspólną modlitwą, a przede wszystkim stałą troską o świątynie naszych dusz.

 

 1. Składamy podziękowania wszystkim, którzy tworzą wspólnotę żywego kościoła wiśnickiej parafii, zatroskanych o rozwój i życie zgodne z Ewangelią. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za składane ofiary oraz tym, którzy wspierają w różny sposób i na różnych płaszczyznach dzieła duszpasterskie, gospodarcze i charytatywne w naszej parafii. Bóg zapłać
 2. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z Ogniska Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas wraz z s. Urszulą za zorganizowanie Kiermaszu Misyjnego w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Kiermaszu. Zebrane fundusze zostały przekazane na Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci.
 3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych - w poniedziałek od godz. 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.
 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 rozpocznie się procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a następnie msza św. za wszystkich naszych zmarłych. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Podczas Mszy św. na cmentarzu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. We Wszystkich Świętych na cmentarzu przed południem będą także kwestowali klerycy z Seminarium Duchownego w Tarnowie: Krystian Stec i Bartłomiej Rojek. Ks. Biskup dziękuje za każdą ofiarę złożoną na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Prosimy, aby udając się na cmentarz, zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza. Ruchem będzie kierować Policja i Strażacy.
 5. W czwartek DZIEŃ ZADUSZNY i I czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 17.00.
 6. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza Rodziny Kapłanów, sióstr zakonnych,  kleryków i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 7. I piątek miesiąca. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misjonarzy i misje katolickie. Ze spowiedzi możemy skorzystać podczas mszy św.
 8. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Proboszcz i ks. Bartosz - w czwartek od godz. 14.00; pozostali kapłani - w sobotę od 8.30
 9. Spotykanie uczniów klas VII SP oraz II i III Gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania – w piątek o godz. 17.00. Po mszy św. wyjście na cmentarz więzienny w Leksandrowej. Prosimy zabrać znicz, latarkę i odblaski.
 10. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o 17.00. Prosimy zabrać na wieczorne nabożeństwo lampiony.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek - w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
 12. Przez cały miesiąc listopad po mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych. W Połomiu Dużym do 8 listopada. Można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii kartki z wypominkami.
 13. Seminarium Odnowy Wiary – w przyszły poniedziałek w kościele św. Pawła w Bochni. Szczegóły na afiszu i ulotkach, które można zabrać z bocznych ołtarzy.
 14. W „GN” dzisiaj m.in.: - obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania; - o rzeczach ostatecznych: śmierci i życiu wiecznym. Jest także nowy numer MGN i „Miłujcie się”.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

Dodatkowe informacje