Uroczystość Wszystkich Świętych 1 XI 2017 r.

Gromadzi nas dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy sobie dzisiaj prawdę o świętych obcowaniu i wspominamy ludzi, którzy odeszli już po nagrodę do Boga, pozostawiając po sobie szlachetny i wspaniały przykład wytrwałego dążenia do świętości realizowanej w trudzie i pocie dnia codziennego. Zabiegani i zapracowani nie zawsze pamiętamy o celu naszego życia, jakim jest dążenie do świętości, aby kiedyś w wieczności móc cieszyć się oglądaniem Boga twarzą w twarz i towarzystwem wszystkich świętych.

  1. Dziś o godz. 14.00 procesja na cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. Kto będzie na całej mszy św., może drugi raz przyjąć Komunię św. Na Cmentarzu – kwesta prowadzona przez naszych kleryków Krystiana Steca i Bartłomieja Rojka i składka w czasie mszy - są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Udając się na cmentarz, prosimy zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza. Dziś nie będzie już mszy św. o 15.00 i 17.00.
  3. Jutro DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 17.00. Jutro adoracja od godz. 16.00 w int. nowych powołań kapłańskich.
  4. Do 8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przyjęcie P. Jezusa w Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  5. Przez cały miesiąc listopad po mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.  Można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych.
  6. Apelujemy do wszystkich: pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.  Pamiętajmy także o bezpieczeństwie naszych mieszkań i domów.
  7. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…

Dodatkowe informacje