31 niedziela zwykła 5 – 12 XI 2017 r.

Św. Paweł zwraca dzisiaj uwagę, aby słowa Bożego nie przyjmować jak słowa ludzkiego, ale „Jako słowo Boga, który działa w was, wierzących”. Nawet jeśli gorszy nas czyjeś zachowanie, nie powinno to przekreślać głoszonego przez te osobę słowa Bożego. To słowo, przyjęte z wiarą, będzie wydawać owoce w naszym życiu.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 2. Służby porządkowe – policja i straż pożarna - składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i zostawiali samochody w odpowiedniej odległości od cmentarza, nie powodując tym samym niepotrzebnych korków i zagrożenia na drodze.
 3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie; w piątek - św. Leona Wielkiego, papieża; w sobotę - św. Marcina z Tours, biskupa; w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.
 4. Przez cały miesiąc listopad po mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.
 5. We wtorek przypada 19. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego, za którego będą celebrowane msze św. o godz. 6.30 i 17.00.
 6. W sobotę /11 XI/ Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej, oraz w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie – o godz. 11.00. Po mszy św. przejście do pomnika pamięci na Wzgórzu Zamkowym. O 16.00 – Koncert Laureatów Festiwalu „Żołnierskie Mormorando” na Zamku. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 7. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę jako inwestycyjna.
 8. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Św. w dniach 13 – 22 IV 2018 r. Jest jeszcze kilka miejsc. Szczegółowe informacje i program na internetowej stronie parafialnej, w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 15 XI.
 9. Seminarium Odnowy Wiary – jutro /poniedziałek/ w kościele św. Pawła w Bochni.
 10.  W „GN” dzisiaj m.in.: - o niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd; - jak przewrót bolszewicki rozpoczął budowę bezbożnej cywilizacji? - co jest GPS-em Kościoła?; Jest także nowy numer MGN i „Miłujcie się” z orędziem fatimskim.
 11. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe w dniach 10 – 11 XI br. zgodnie z rozporządzeniem MSWiA o ochronie przeciwpożarowej budynków.
 12.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Marek Łagiewski z Kopalin; † Bogdan Mech pochodzący z Leksandrowej, którego pogrzeb w poniedziałek oraz † Władysława Bartosik, mama s. Lilli, zakrystianki, której pogrzeb we wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ….
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

Dodatkowe informacje