32 niedziela zwykła 12 – 19 XI 2017 r.

Nie wiemy, kiedy Pan Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto zadbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa skierowane do nas: „Zaprawdę powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. będzie pełne wewnętrznego skupienia i rozmodlenia, ukierunkowane na obecnego wśród nas Pana Boga.

Przeżywając dziś Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, módlmy się za tych wszystkich chrześcijan, którzy cierpią prześladowanie z powodu przynależności do Chrystusa.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę jako inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

  1. „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – włączając się w konkretną pomoc. Szczegółowe informacje na afiszu i ulotkach, które możemy zabrać z bocznych ołtarzy.
  2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Św. Pięciu Braci Polskich, męczenników; w środę – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek - św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy; w piątek - św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę - bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy; w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Ubogiego.
  3. Przez cały miesiąc listopad po mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.
  4. Godzina miłosierdzia – w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
  5. Dziś (niedziela) już ostatni dzień wystawy poświęconej religijnej twórczości artystycznej Genowefy Nowak i absolwentów LP – w starej dzwonnicy, po mszach o 9.00; 11.00 i 15.00.
  6. Podatek za IV kwartał dla mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie zbierany 14 i 15 listopada w Ratuszu Miejskim.
  7. W „GN” dzisiaj m.in.: - ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie; - o obronie pomnika Jana Pawła II we Francji; - o św. Józefie ideale mocnego mężczyzny. Jest także nowy numer MGN i „Miłujcie się” z orędziem fatimskim.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Maria Pieniek z ul. Klonowej, której pogrzeb odbył się w Mielcu; † Maria Dziadoń z Połomia Dużego; † Stanisława Nakielna z Olchawy, której pogrzeb będzie we wtorek.. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ….
  9.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

Dodatkowe informacje