33 niedziela zwykła 19 -26 XI 2017 r.

Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas „do spojrzenia w tym dniu na wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”. Niech udział w tej Eucharystii otworzy oczy naszej duszy „na potrzeby i cierpienia braci”.

Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na Kościół w krajach prześladowanych za wiarę.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone z racji niedzieli inwestycyjnej: na tacę: 11650 zł.; w kopertach (25 rodzin) 3350 zł. oraz przelewem bankowym 11 rodzin  2100 zł. Bóg zapłać. Końcem października przygotowaliśmy i złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie o dofinansowanie planowanych prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła oraz remontu więźby dachowej nad prezbiterium.
  2. Modlitewne spotkanie czcicieli św. O. Pio i krucjaty wyzwolenia człowieka - w piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o 17.00, a następnie czuwanie. Zapraszamy także osoby, które doświadczają trudności i problemów związanych z nadużywaniem alkoholu przez bliskich.
  3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego; - we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę – św. Cecylii; w piątek – Św. Męczenników Koreańskich; w sobotę – św. Katarzyny, męczennicy; w przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia, wśród nich p. Katarzynie Adamczyk składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. W gablocie ogłoszeń podane są wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  5. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się za dwa tygodnie, tj. 3 grudnia (niedziela) po mszy św. o godz. 11.00 na plebanii. Prosimy zabrać ze sobą paszporty. Na spotkaniu należy wpłacić zaliczkę w kwocie 500 zł. Jest zarezerwowanych 45 miejsc, a więc wszyscy, którzy się zapisali, są wpisani na listę.
  6. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet „Kobieta – królewski projekt”, które odbędą w dniach 1 - 3 grudnia br. w Domu Parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń oraz na internetowej stronie parafii, a zapisy do 26 listopada u p. Justyny Wieciech (dane kontaktowe na afiszu).
  7. W „GN” dzisiaj m.in.: czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? - o Polakach – miłosiernym narodzie; - kalendarz na 2018 r.
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..