34 niedziela zwykła: Chrystusa Króla Wszechświata 26 XI - 3 XII 2017 r.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, tak i dziś trwamy w modlitwie o dobre przygotowanie tego wydarzenia i trwałe owoce dla naszego życia wiarą. Myślą przewodnią naszych rozważań i modlitwy niech będzie poszukiwanie sposobów naszego większego zaangażowania się jako osób świeckich w życie parafialne i życie całego Kościoła tarnowskiego.

Dzisiejsza uroczystość jest także patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za wszystko, co członkowie Akcji czynią na rzecz naszej parafii, a ministrantom, lektorom i kantorom za ich posługę przy ołtarzu.

1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 przejście do Figury i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. Przez cały miesiąc listopad wypominki połączone z modlitwą za zmarłych po mszy św. wieczornej.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Andrzeja, apostoła. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W zakrystii są do nabycia lampiony roratnie.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, a następnie msza św. w intencjach nowennowych.
  5. Młodzież naszej parafii, pod opieką ks. Grzegorza i p. Agnieszki Piotrowicz, zaprasza na „Wypominki Narodowe”, które odbędą się we środę (29 listopada), o godz. 18.30 w domu parafialnym.
  6. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  7. - dzieci szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna – w czwartek od godz. 16.00;
  8. - młodzież szkół średnich i dorośli – w piątek od godz. 16.00;
  9. - w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00;
  10. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu D. msza św. o 17.30.
  11. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
  12. Rekolekcje: „Kobieta – Królewski projekt” - rozpoczną się w piątek (1 XII) w domu parafialnym.
  13. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Bartosz w czwartek od godz. 14.00; ks. Proboszcz i ks. Grzegorz w sobotę od godz. 8.30, a ks. Mirosław od godz. 9.30.
  14. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  15. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę (3 XII) po mszy św. o godz. 11.00 na plebanii. Prosimy zabrać ze sobą paszporty. Na spotkaniu należy wpłacić zaliczkę w kwocie 500 zł.
  16. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  o Birmie i Bangladeszu, które wkrótce odwiedzi papież Franciszek; - o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. W MGN - o drużynie pożarniczej, w której strażakami są dzieci; – lampion roratni do złożenia.
  17. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Tadeusz Zygmunt z Łomnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  18.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.