1 niedziela adwentu /3 – 10 XII 2017 r./

Rozpoczynamy dziś Adwent jako czas przygotowania do Świat Bożego Narodzenia. Również całe nasze życie jest adwentem, czyli przygotowaniem na przyjście Chrystusa.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać wśród naszych codziennych spraw i obowiązków. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 2. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 na plebanii.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Strażnik Skarbów” - codziennie o godz. 17.00, poprzedzone godzinkami o 16.40. W sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami wraz z rodzicami oraz młodzież szkolną. Lampiony można nabyć w zakrystii.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w poniedziałek - św. Barbary, męczennicy; w środę – św. Mikołaja, biskupa; w czwartek – św. Ambrożego, biskupa; w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni. Do DSM zostaną przyjęte kolejne dziewczęta podczas mszy św. o godz. 17.00.
 5. PAN ORGANISTA będzie roznosił opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od jutra w godz. 8.00 do 16.00; zaś u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 6. Spotkanie klas VII SP oraz II i III Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek o 17.00. Zapraszamy również rodziców. Po mszy św. w domu parafialnym „Wypominki Narodowe”.
 7. Spotkanie ze św. Mikołajem dla aspirantów, ministrantów, kantorów i lektorów – w sobotę o godz. 9.00, a dla DSM, Scholi i Grupy misyjnej o 10.00 w domu parafialnym.
 8. Caritas parafialna, Róże Żywego Różańca oraz Dziewczęca Służba Maryjna organizują kiermasz Bożonarodzeniowy – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone dla potrzebujących w parafii.
 9. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Płomień miłosierdzia” /ofiara 7 zł/.
 10. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  - czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – o znakomitym sportowcu i jego podejściu do niedzielnej mszy św.; - dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii? W MGN roratni lampion do samodzielnego złożenia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Kazimiera Stachoń z Olchawy oraz śp. † Andrzej Mączka z ul. Limanowskiej, którego pogrzeb w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
 13.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje