2 niedziela adwentu /10 – 17 XII 2017 r./

Adwent jest szczególnym czasem przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki”. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Katolickim na Wschodzie.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

1. Kiermasz Bożonarodzeniowy - dzisiaj na placu kościelnym. Również dzisiaj można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Płomień miłosierdzia”.
  2. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Strażnik Skarbów” - codziennie o godz. 17.00, poprzedzone godzinkami o 16.40.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w środę – św. Łucji; w czwartek – św. Jana od Krzyża.
  4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  5. W sobotę przypada 9 rocznica śmierci śp. † Ks. Prałata Józefa Strugały.
  6. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  7. Nasza Parafialna Schola Dziecięca nagrała płytę z kolędami. W przyszłą niedzielę będzie można ją nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii /20 zł./.
  8. Uroczyste włączenie chłopców w grono aspirantów – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  - o polskiej pomocy dla uchodźców w Libanie; - relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu; - wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę
  10. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Antoni Adamski z bloku przy Zakładzie Karnym. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  11.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.