3 niedziela adwentu /17 – 24 XII 2017 r./

To już ostatni tydzień naszego adwentowego czuwania i przygotowania. Dzisiejsza niedziela adwentu nazywana jest w Kościele niedzielą radości. Niech w radosnym oczekiwaniu i przygotowaniu towarzyszy nam Gwiazda Zaranna – Maryja, która jako pierwsza z ludzi doświadczyła radości przyjścia na świat Mesjasza.

1. Nasza Parafialna Schola Dziecięca nagrała płytę CD z kolędami. Dziś można ją nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii /20 zł./.
  2. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: na tacę 10580 zł; w kopertach 29 Rodzin = 5500 zł. i przelewem bankowym 11 rodzin=2400 zł. Bóg zapłać.
  4. Wiśnicki Jarmark Bożonarodzeniowy – dzisiaj na rynku wiśnickim. od 10.00 do 16.30.
  5. Spowiedź parafialna – w piątek /22 XII/. Spowiadać będziemy od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o 10.00. Po południu spowiedź św. od godz. 15.00 do 16.30. Msza św. roratnia - o 16.30. Po roratach spowiedź od 17.15 do 19.00. W Połomiu D. – o godz. 15.00 do 16.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi i w ten sposób owocnie przeżywać świętowanie Bożego Narodzenia. Gdyby ktoś nie mógł skorzystać ze spowiedzi w piątek w naszym kościele, w gablocie wywieszony jest terminarz spowiedzi w parafiach naszego dekanatu. W tych dniach nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy wieczornych, ponieważ wszyscy spowiadamy w parafiach naszego dekanatu. Można korzystać ze spowiedzi jedynie podczas mszy św. porannych.
  6. Spowiedź św. chorych w domach, których nie odwiedzamy z ok. I piątków – będzie w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  7. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko przed południem. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. Postarajmy się, aby w ten wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie.
  8. PASTERKA o godz. 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00.
  9. Parafialna grupa muzyczna KBC – Każdy Boga Chwali – nagrała świąteczny singiel „Na Te Święta”. Płyty CD będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach. Ofiara dowolna.
  10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  o fenomenie polskich Rorat; - o pisaniu listów do św. Józefa; - o niezwykłej podróży po jasnogórskim klasztorze. Jest także „MGN”, a w nim witraż do wyklejenia i powieszenia go oknie. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Kazimierz Trystuła z Olchawy i Renata Turecka – Lukas pochodząca z Nowego Wiśnicza, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  12.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.