4 niedziela adwentu: 24 – 31 XII 2017 r.

Choć rozpoczynamy nasz udział we Mszy św. niedzielnej, to nasze myśli z pewnością biegną już bardziej ku wieczerzy, która zgromadzi dzisiaj nasze rodziny przy wigilijnym stole. Jest to zatem okazja aby objąć modlitwą wszystkie rodziny i zastanowić się nad tym co zrobić, by każdy dom naszej parafii mógł stać się „domowym Kościołem”. Chcemy przecież wytrwać w wierze i tradycjach, które otrzymaliśmy od naszych ojców i przekazać je dalej dzieciom. Dlatego przeżywając kolejną niedzielę synodalną, w kazaniu usłyszymy o rodzinie. To ważny temat, którym z pewnością zajmie się Synod, aby wspólnie z wami znaleźć drogę do pięknego życia każdej rodziny w naszej diecezji.

1. Dziś w Wigilię Bożego Narodzenia msze św. tylko przed południem. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste.
  2. Parafialna grupa muzyczna KBC: Każdy Boga Chwali - rozprowadza dziś płyty CD ze świątecznym singlem „Na te Święta” - po wszystkich mszach św. Ofiara dowolna.
  3. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. PASTERKA o godz. 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W tym dniu wspominamy szczególnie samotne matki z dziećmi, opuszczone i pokrzywdzone przez najbliższych. W czasie Pasterki składamy ofiary na tacę na Fundusz Obrony Życia.
  5. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  6. We wtorek – Święto Św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rozesłanie „kolędników misyjnych”, którzy po mszy św. udadzą się do rodzin naszej Parafii. Przyjmijmy ich życzliwie i z otwartością serca. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc misjonarzom.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie i kosztowanie wina; w czwartek – Świętych Młodzianków, męczenników, w przyszłą niedzielę – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończenie Starego Roku.
  8. Czuwanie ze św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Od czwartku w naszej Parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. Szczegółowy program………. Program wizyty duszpasterskiej będzie także zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
  10. W najnowszym /podwójnym/ numerze „Gościa Niedzielnego”: - teksty najpiękniejszych kolęd; - rytuał Wieczerzy Wigilijnej; - kalendarz z fotografiami św. Jana Pawła II. Jest także „MGN” Promyczek dobra i „Miłujcie się”.
  11.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2017/18

CZWARTEK – 28. 12. 2017