Uroczystość Świętej Rodziny i zakończenie Starego Roku /26 XII 2017 – 7 I 2018 /

W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu. To w niej Jezus, otoczony miłością, „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi” Podczas tej Eucharystii pragniemy modlić się za nasze rodziny. Prośmy, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze ich życia, pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy dziś także rodziny przeżywające trudności, niech łaska Boża pozwoli pokonać w nich wszelkie przeszkody.

Dzisiaj również kończymy Stary Rok. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie Jego dary, a przepraszajmy za nasze grzechy w kończącym się Roku.

1. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składane na potrzeby kościoła i naszej parafii. „Bóg zapłać”.
  2. Jutro, Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  3. I czwartek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie. Adoracja od godz. 16.00.
  4. I piątek stycznia.  Msze św. o Sercu Jezusa o 6.30; 7.00 i 17.00. Modlitwą i ofiarami na tace wspieramy misje katolickie w świecie. Jesteśmy po świątecznej spowiedzi, stąd też nie organizujemy spowiedzi w tym dniu. Gdyby jednak ktoś czuł niepokój sumienia, może skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania w czasie piątkowych nabożeństw.
  5. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego: Święto Trzech Króli. Po mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  7. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy ……………(program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii).
  8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Janina Świątek z Rynku; † Andrzej Czekaj z Olchawy; † Władysław Ćwik z Kopalin oraz † Zofia Przewłocka z d. Fielek, mieszkająca w Krakowie. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….
  9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Porządek wizyty duszpasterskiej 2017

2-8.01.2017