2 niedziela zwykła /14 – 21 I 2018/

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. Dzisiaj modlimy się za migrantów i uchodźców. Otoczmy szczególną modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

  1. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Antoniego, opata; - w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę – św. Sebastiana, męczennika, którego obraz znajduje się w ołtarzu św. Józefa.
  2. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy …………… (program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii).
  3. Wodę święconą możemy zabrać z przedsionka zakrystii.
  4. Koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów: „Królewskie Słowiki” z Królówki; „Salt Singers” z Bochni; „Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego” z Tuchowa i naszego parafialnego Chóru „Canon” – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  5. Noworoczny koncert pt. „Między świętami a karnawałem” – na sali balowej w Zamku w sobotę o godz. 16.00.
  6. W najnowszym „GN” polecamy przeczytać: - o św. Stanisławie Kostce, Patronie Polski; - o pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  7. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje