3 niedziela zwykła /21 - 28 I 2018/

Pierwsze słowa Jezusa Chrystusa, które św. Marek zamiesza w swojej Ewangelii, to: „Czas się wypełnił”. Również czas naszego życia Bóg pragnie wypełnić swoją obecnością. Dzisiaj zaś szczególnie pobudza nasze serca do nawrócenia i dążenia do jedności. Tej jedności potrzebujemy w naszym wnętrzu, w naszej rodzinie, pośród ludzi, obok których żyjemy. Tej jedności pragniemy także dla Kościoła, przeżywając Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Otwórzmy nasze serca na dar Ducha Świętego, który przekonuje nas o grzechu, a jednocześnie uzdalnia nas do nawrócenia.

 

  1. Koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów: „Królewskie Słowiki” z Królówki; „Salt Singers” z Bochni; „Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego” z Tuchowa i naszego parafialnego Chóru „Canon” – dziś o godz. 18.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek - Nawrócenie św. Pawła, Apostoła; w piątek - św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Czuwanie modlitewne ze św. o. Pio i modlitwa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – w piątek. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 17.00.
  5. W piątek w bazylice św. Mikołaja w Bochni odbędzie się okręgowe czuwanie dla młodzieży. Początek o godz. 19.15.
  6. Świetlica Parafialna zaprasza dzieci i młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii tj. od 12 - 16 lutego 2018r. Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy od poniedziałku u pani Anity Całki. Ilość miejsc ograniczona.
  7. W najnowszym „GN” warto przeczytać: - o tym, że nasz kraj staje się ostoją chrześcijaństwa w Europie; - o Helenie Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszce misyjnej; - o Peru, które odwiedził papież Franciszek.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Cecylia Hyrc z ul. Nowej; † Janusz Czubala z Połomia Dużego oraz † Bronisław Panna z Łomnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje