4 niedziela zwykła /28 I – 4 II 2018 r./

Eucharystia jest szczególnym czasem działania Ducha Świętego. On jest obecny w słowie Bożym, Jego mocą dokonuje się przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pańską. On też gromadzi nas i tworzy między nami więź wspólnoty. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, otwierajmy się na Jego przemieniające działanie.

 

 1. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy oraz za złożone z tej okazji ofiary, których część przeznaczamy m.in. na Dom Księży Emerytów w Tarnowie, na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na działalność grup duszpasterskich w parafii oraz na zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych organizowanych przez Świetlicę parafialną i Akcje Katolicką w naszej Parafii.
 2. Triduum dla Ojców i Matek przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej - we wtorek, w środę i czwartek o godz. 17.00. Spowiedź św. dla ojców i matek w czasie mszy św. podczas Triduum.
 3. W rocznicę Powstania Styczniowego (1863 r.) – we wtorek o 15.30 modlitwa przy krzyżu powstańczym naprzeciw Cmentarza Komunalnego, a o 16.00 spotkanie w sali kina. Zapraszamy.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – w czwartek od godz. 16.00.
 6. Spotkanie uczniów klas III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – w czwartek o godz. 17.00.
 7. 2 lutego /piątek/ - Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem I piątek miesiąca. Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy naszymi modlitwami Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi posługujące w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00, 15.00 oraz ostatnia msza św. o 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. W zakrystii można nabyć gromnice oraz okapniki. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
 8. Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. – w piątek o godz. 18.00.
 9. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  • - dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 16.00.
  • - dorośli - w piątek od godz. 17.00.
  • - W Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
 10. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 17.00 z różańcem fatimskim. Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I sobót. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.
 11. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 13. W kaplicy w Połomiu Dużym w minionym tygodniu została założona tapicerka (dywaniki) na ławkach. Bóg zapłać pewnej Rodzinie za ofiarę złożona na ten cel.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za przekazany 1 % należnego podatku za 2016 r. w kwocie 8124 zł.  na działalność świetlicy parafialnej i Akcji Katolickiej. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2017 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej - z przeznaczeniem na działalność naszej świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
 15.  W najnowszym „GN” m.in.: - o łamaniu sumień posłów w głosowaniu nad ustawą o obronie życia nienarodzonych; - jak Piotr przeszedł od alkoholu i narkotyków do życia z wiary. Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Kazimierz Perek z Łomnej i śp. † Zbigniew Całka z ul. J. Matejki, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje