6 niedziela zwykła /11 – 18 II 2018/

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują.

W dzisiejszej Ewangelii widzimy trędowatego, który prosi Jezusa o uzdrowienie. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała albo z cierpieniem dotykającym psychiki bądź duszy. Prośmy Jezusa, który ma moc, aby nas uzdrowił. Obejmujemy modlitwą misjonarza Ks. Mirosława Gucwę, który dziś przyjmie święcenia biskupie w katedrze w Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - na planowane prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła i remontu więźby dachowej nad prezbiterium. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. Komunikat ks. Biskupa.
 2. Dzisiaj z racji Światowego Dnia Chorego zapraszamy szczególnie wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę św. o godz. 15.00 połączoną z udzieleniem namaszczenia chorych.
 3. Dziś rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO 40 – GODZINNE nieszporami o 16.30. Szczegółowy program adoracji w poniedziałek i wtorek:
  • - o godz. 8.00 - Msza św.                 
  • - o godz. 9.00 - mieszkańcy Olchawy;                     
  • - o godz. 10.00 - mieszkańcy Leksandrowej;
  • - o godz. 11.00 - mieszkańcy Łomnej;
  • od 12.00 do 14.00 – przerwa w adoracji.
  • - o 14.00 - dzieci (w poniedziałek); mieszkańcy Kopalin (we wtorek);
  • - o 15.00 - mieszkańcy Nowego Wiśnicza, którzy mieszkają na zachód od drogi Bochnia – Limanowa;
  • - o 16.00 - mieszkańcy Nowego Wiśnicza, którzy mieszkają na wschód od drogi Bochnia – Limanowa oraz Ci, którym czas nie pozwalał w innym terminie.
 4. Zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w ten czas modlitwy, a Róże Różańcowe prosimy o prowadzenie adoracji (szczegółowe informacje, które Róże przewodniczą adoracji wywieszone są w gablocie ogłoszeń).
 5. W Połomiu D. – w poniedziałek adoracja od godz. 15.00 do 17.00. Msza św. o 17.00.
 6. W najbliższą środę – Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. i posypanie głów popiołem - o godz. 6.30; 7.00; 8.00 oraz o 15.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną i parafialną.
 7. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych o 17.00; dla młodzieży o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00 i Msza św.
 8. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. ostatnia msza św. o godz. 17.00. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 10. Prosimy dzieci i młodzież – uczestników „Zimowiska parafialnego”, którzy zapisali się na wyjazdy podczas ferii, o zbieranie się na parkingu przy ul. Targowej 10 minut przed podaną godziną wyjazdu. Zmianie ulega godzina wyjazdu do kina do Krakowa. Wyjazd o godz. 9.00, a planowany powrót ok. godz. 15.00.
 11. W najnowszym „GN” m.in: - wywiad z konsekrowanym dziś Bpem Mirosławem Gucwą pochodzącym z naszej diecezji; - jak bronić dobrego imienia Polaków oskarżanych za niemieckie zbrodnie na Żydach? Jest także nowy numer „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Jan Śliwa z Olchawy. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje