1 Niedziela Wielkiego Postu 18 – 25 II 2018 r.

Rozpoczęliśmy szczególny czas Wielkiego Postu. Widzimy dziś Jezusa udającego się na pustynię, gdzie pościł przez 40 dni. Jest to również dla nas zachęta, aby wyjść na pustynię. Dla każdego z nas pustynia może oznaczać coś innego: więcej modlitwy, czytania Biblii, prasy katolickiej, wyciszenia, więcej życzliwości, panowania nad swoim językiem, a może mniej Internetu, telewizji.

Celem podejmowanego postu jest nawrócenie. Niech pomocą będzie Słowo, które Bóg do nas kieruje oraz spotkanie eucharystyczne.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na planowane prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła i remontu więźby dachowej nad prezbiterium: na tacę 11700 zł; w kopertach 16 Rodzin = 2300 zł. i przelewem bankowym 7 rodzin = 1700 zł. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy Różom Różańcowym Matek i Ojców za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40-godzinnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w adorację.
  3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św.
  4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  5. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
  6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  7. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej – w przyszłą niedzielę (25 II) po Gorzkich Żalach (ok. 15.45) w Domu parafialnym. Na spotkaniu należy wpłacić pozostałą kwotę za pielgrzymkę.
  8. Serdecznie dziękujemy Świetlicy parafialnej, Akcji Katolickiej, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Dyrekcji Szkoły Podstawowej i wolontariuszom za zorganizowanie i przeprowadzenie „Zimowiska parafialnego” dla dzieci i młodzieży, a szczególnie Pani Anicie Całka za koordynację całego przedsięwzięcia.
  9. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2017 – we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
  10. W najnowszym „GN” m.in: - o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej; o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.
  11. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp. † Danuta Konieczna z Połomia Dużego i † Wanda Romańska z Krakowa, której pogrzeb w poniedziałek. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.