3 Niedziela Wielkiego Postu 4 – 11 III 2018 r.

Św. Paweł dziś przypomina: „Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego”. Sensem naszego przyjścia na Mszę św. jest spotkanie z Jezusem, który za nas umarł i zmartwychwstał. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczmy tego, któremu nasz los nie jest obojętny. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win.

 

 1. Baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne „paschaliki” możemy nabywać dzisiaj na placu kościelnym.
 2. Dziś dzień imienin s. Kazimiery, posługującej w naszej parafii. Obejmijmy ją i wszystkich solenizantów tego tygodnia serdeczną modlitwą.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu, jego wystrój oraz do Ciemnicy.
 5. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2017 - we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
 6. Spotkanie „Caritas parafialnej” w środę o godz. 16.00 na plebanii.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszach św.
 9. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00. Uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i
  II Gimnazjum zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 w ramach przygotowania do Bierzmowania.
 10. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „Hitpol”, „Centrum”, „Groszek”, „Lewiatan”. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu informuje, iż zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych odbędą się w dniach 5 – 23 marca br. Karty zapisu dostępne są w sekretariacie w Nowej Szkole oraz w Starej Szkole, a także na stronie internetowej szkoły. Karty należy składać w sekretariacie szkoły w godz. 7.00 do 15.00.
 12. - W Połomiu Dużym planowane jest otwarcie oddziału przedszkolnego dla 3 i 4 –latków. Szczegółowych informacji udziela Dyrektor Szkoły oraz Kierownik Szkoły Filialnej.
 13. Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała prowadzone przez O. Daniela – 17 marca. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 14.  W „GN” warto przeczytać: - w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” o walce człowieka z szatanem; - o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami; - dlaczego Gorzkie Żale są tak bardzo popularne w Polsce.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Jan Grochola z Łomnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 16.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje