4 Niedziela Wielkiego Postu 11 III – 18 III 2018 r.

Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego Bóg ofiarował Swojego Syna Jezusa, aby nas zbawić. W połowie Wielkiego Postu warto zadać sobie pytanie o wiarę i miejsce Boga w naszym życiu.

Naszą modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież, którzy w środę rozpoczynają rekolekcje szkolne.

 

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopertach 5 Rodzin (450 zł.) i przelewem bankowym 3 Rodziny (800 zł.). Bóg zapłać.
 2. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu, jego wystrój oraz do Ciemnicy.
 3. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2017 - we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
 4. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum Plastycznego - od środy do piątku. Szczegółowy program na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
 7. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i częściowo Domu Parafialnego.
 8. Poświęcenie książeczek komunijnych dla dzieci klas III – w przyszłą niedzielę o 11.00.
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach na plebanii.
 10.  Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
 11. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „Hitpol”, „Centrum”, „Groszek”, „Lewiatan”. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe.
 12. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym dekanacie rozpocznie się 16 marca (piątek) o godz. 21.00 w kościele w Trzcianie.
 13. Podatek za I kwartał br.dla mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie w dniu 14 i 15 marca w Ratuszu Miejskim.
 14. Parafia w Kobylu zaprasza na Oratorium Drogi Krzyżowej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele.
 15.  W „GN” warto przeczytać: - o polskich księżach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej; - o ograniczeniu handlu w niedzielę; - o najmniejszym mieście w Polsce, które zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię.
 16.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Antoni Kochański z Leksandrowej, † Maria Zięba z ul. Zamkowej, której pogrzeb w poniedziałek i † Ewa Fortuna z Łomnej, której pogrzeb we wtorek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 17.  Modlitwa w int. Synodu i do Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje