6 Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 25 III – 1 IV 2018 r.

Dzisiaj przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Naszym królem jest Jezus, co wyznajemy śpiewem trzymając w rękach palmy. Bądźmy przy Jezusie w chwilach chwały, ale i cierpienia. Ofiary składane dziś na tacę, jako jałmużna wielkopostna, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego, a także za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopertach 5 Rodzin (650 zł.) i przelewem bankowym 1 Rodzina (100 zł.). Bóg zapłać.
 2. Od jutra następuje zmiana wieczornych mszy św., które będą o godz. o godz. 18.00. Kancelaria zatem popołudniu czynna od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek…
 4. We wtorek – zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla O. Rekolekcjonisty za trud głoszenia słowa Bożego.
 5. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty - udamy się we wtorek od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia:
  • WIELKI CZWARTEK – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do 22.00.
  • WIELKI PIĄTEK – Dzień rozmyślania Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 8.00 Droga krzyżowa i Komunia św. dla tych, co nie mogą uczestniczyć w liturgii wieczornej. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży - o godz. 10.00. W Połomiu Dużym Droga krzyżowa o 17.30.
  • O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja do 24.00. Młodzież zapraszamy na adorację na godz. 21.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na sanktuaria w Ziemi Świętej.
  • WIELKA SOBOTA. Dzień adoracji P. Jezusa w grobie.
  • Poświęcenie pokarmów: Łomna i Połom Duży - o godz. 10.00. Kopaliny - o godz. 11.00, a w naszym kościele od 10.00 do 14.00 co pół godziny. W czasie święcenia pokarmów składamy dary dla potrzebujących w naszej parafii. Do piątku możemy także składać produkty żywnościowe w sklepach. Wszystkim darczyńcom składamy gorące Bóg zapłać. Potrzebujących z naszej parafii zapraszamy po odbiór żywności – w sobotę od godz. 13.00 do 14.30 przy świetlicy parafialnej.
 7. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece – paschaliki /z osłonkami/. Straż Pożarną prosimy o pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.
 8. Uroczysta procesja rezurekcyjna odbędzie się w Wielkanoc /Niedziela/ o godz. 6.00, a po niej bezpośrednio msza św. Prosimy o przygotowanie na procesję wszystkich feretronów, chorągwi i sztandarów.
 9. Dzień Świętości Życia będziemy obchodzić 9 kwietnia. Wtedy możemy się włączyć w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 10. Akcja Katolicka ze Świetlicą parafialną organizują dwudniową wycieczkę Krynica-Muszyna-Stary Sącz w dniach 18-19 lipca 2018r. dla dzieci kl. IV-VII SP i Gimnazjum. Zapisy tylko osobiście w Niedzielę Miłosierdzia /8 IV/ po mszy św. o godz. 11.00 w świetlicy parafialnej. Koszt wyjazdu to 120 zł od dziecka, płatne w dniu zapisu, obejmuje wyżywienie i nocleg. Pozostałe koszty pokrywa Świetlica parafialna. Ilość miejsc ograniczona.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny, Promyczek Dobra.
 12. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Halina Orzechowska z Olchawy. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….
 13. Modlitwa w int. Synodu i do Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje