Zesłanie Ducha Świętego /20 - 27 V 2018 r./

„Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – modlimy się dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Wraz z całym Kościołem prosimy o moc i dary Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi i nas samych oraz napełniał nas mądrością, światłem i radością życia.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na prace przy dachu nad prezbiterium kościoła. Na tacę: 12 750 zł.; w kopertach 30 Rodzin (3800 zł. i 100 $ zł.); przelewem bankowym 7 Rodzin (1000 zł.). Bóg zapłać. Na powyższe prace Parafia uzyskała także dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w kwocie 40 000 zł.
  2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego - dziś (20 V) o godz. 18.00 na plebanii. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. wieczornej.Komisja Episkopatu ds. Misji prosi wszystkich kierowców, aby dziękując Bogu za opiekę w podróżach, przekazać 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Filipa Nereusza, kapłana. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej, Szafarzy Komunii św. i wszystkich chętnych do organizacji Festynu parafialnego - w piątek /25 V/ o godz. 19.30 na plebanii.
  7. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  8. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej w przyszłą niedzielę (27 V) po mszy św. o 17.00.
  9. XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych – w następną w niedzielę /27 V/. Rozpoczęcie o godz. 15.30 na Rynku.
  10. Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu ogłasza rekrutację na nowy rok szkolny 2018/19. Egzamin wstępny odbędzie się 5-6 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
  11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - dokąd zmierza Europa; - o tym, jak Polacy oceniają niedzielę bez handlu. Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z dodatkiem na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.
  12.   Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…