Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /27 V - 3 VI 2018 r./

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wychwalamy jedynego Boga, który jest wspólnotą Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Oddajemy cześć tajemnicy, która przewyższa nasz rozum i przenika nasze serca. Uczmy się pokornego zaufania Bogu, który jest miłością i chce nam dać udział w swojej miłości.

Modlitwą obejmujemy chłopców, którzy dziś podczas mszy dla rodzin o godz. 11.00 zostaną włączeni do grona ministrantów, a także ich rodziny.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na prace przy dachu nad prezbiterium kościoła: w kopertach 2 Rodziny (200 zł. zł.); przelewem bankowym 4 Rodziny (500 zł.). Składamy podziękowania p. Andrzejowi Gut za prace pielęgnacyjne przy krzewach na placu kościelnym. Bóg zapłać.
 2. XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych – rozpoczęcie dziś o godz. 15.30 na Rynku.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało - dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 Msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00.
  • O kwiaty prosimy: do I ołtarza - Nowy Wiśnicz; do II-go – Kopaliny i Stary Wiśnicz; do III-go - Leksandrową; do IV-go – Olchawę i Łomną. O dostarczenie brzeziny prosimy p. Jacka Trzeciaka z Połomia D.
  • O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów; scholę, asystę do feretronów i chorągwi.
  • O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP.
  • Bezpośrednio po procesji będzie także Msza św. Niech nasz liczny udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.
  • Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji.
  • Podczas oktawy Bożego Ciała Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 4. Wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa dla osób zapisanych, w Boże Ciało o godz. 16.00 z parkingu przy domu parafialnym. Koszt: 30-40 zł. Powrót około 1.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w zakrystii.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Urszulę Ledóchowską; w piątek – św. Justyna.
 6. Spowiedź przed I piątkiem w piątek od godz. 17.00 oraz podczas nabożeństw majowych w tygodniu. W Połomiu Dużym spowiedź w środę o 17.30.
 7. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 18.00 z procesją eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym. W Połomiu D. o godz. 18.30.
 8. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
 9. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00; zaś dzieci i młodzieży – po Mszy św. o godz. 11.00.
 11. Spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” – odbędzie się we wtorek (29 V) w Bazylice św. Mikołaja w Bochni. Msza św. o 18.00, a następnie spotkanie na plebani.
 12. Rodzice uczniów i nauczyciele SP w Nowym Wiśniczu zapraszają na inscenizację pt.: „Królewna Śnieżka i przyjaciele”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę /3 VI/ o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 1.
 13. Przygotowujemy VII Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Bardzo prosimy ofiarodawców o wsparcie rzeczowe lub finansowe na nagrody w konkursach i aukcjach. Fanty można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii, a wpłaty dokonywać na konto parafii z dopiskiem: Festyn parafialny. Dochód z Festynu będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdy gest serca.
 14. Kompleksowe komputerowe badanie wzroku w piwnicach Ratusza – w czwartek /14 VI/ od godz. 8.30. Szczegóły w gablocie.
 15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o Eucharystii, która nigdy nie powinna nam spowszednieć; - o Europie czerwonej czy Chrystusowej; - na Dzień Matki. Siedmioro dzieci Susan. Od dzisiaj w naszej parafii można także nabywać tygodnik „Niedziela”.
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje