IX niedziela zwykła /3 – 10 VI 2018 r./

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Ale ten dzień jest również czasem naszego wypoczynku. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam wypoczynek. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy. 

 

 1. W związku z wejściem w życie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych informujemy, że metryki chrztu, zaświadczenia i inne dokumenty z parafii można wydać jedynie pełnoletniej osobie, której dokument dotyczy, po stwierdzeniu tożsamości danej osoby (po okazaniu dokumentu tożsamości). Dla osób małoletnich dokument odbierają rodzice lub opiekunowie prawni.
 2. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na prace przy dachu nad prezbiterium kościoła: w kopertach 1 Rodzina (200 zł. zł.); przelewem bankowym 1 Rodzina (30 zł.). Bóg zapłać.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; dla dzieci i młodzieży – po mszy św. o godz. 11.00.
 4. Inscenizacja pt.: „Królewna Śnieżka i przyjaciele” – dziś /3 VI/ o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 1.
 5. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; - za bardzo liczny udział w procesji; szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary, księdzu rodakowi, szafarzom Komunii św., DSM, LSO, panu organiście, naszym siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 6. W oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją o godz. 18.00. Prosimy, aby przez całą oktawę przychodziły dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci z kl. III w strojach komunijnych. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci zapisanych na Oazę Parafialną – poniedziałek (4 VI) o godz. 19.00 w domu parafialnym. (Obecność przynajmniej jednego z rodziców każdego uczestnika jest obowiązkowa ze względu na konieczność złożenia podpisu). Na spotkanie trzeba przynieść kartę kwalifikacyjną uczestnika. Będzie możliwość wpłaty całej kwoty (550 zł).
 8. Fotografie z Pierwszej Komunii Świętej będą rozdawane w środę (6 VI) o 19.00 w domu parafialnym.
 9. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 11. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - na planowane prace przy dachu nad prezbiterium kościoła, które rozpoczną się w najbliższych dniach.
 12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu nie ma postu; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
 13. Egzaminy przed bierzmowaniem (w Domu parafialnym):
 14. - w środę /6 VI/ uczniowie gimnazjum: kl. II A i B - o godz. 15.00; kl. II C i D – o godz. 16.00;
 15. - w czwartek /7 VI/ uczniowie SP: kl. 7 A i B – o godz. 15.00; kl. 7 C i D – o godz. 16.00. Prosimy również o obecność Rodziców.
 16. Dziękujemy za przekazywane już ofiary i fanty na organizację VII Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w niedzielę 17 czerwca. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 17. Jarmark Wiśnicki z bogatym programem – w dniach 9-10 czerwca (sobota – niedziela). Szczegóły na afiszach.
 18. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.: - kulcie Bożego Serca; - o szpitalu marzeń. Jest też nowy numer „Małego gościa”, „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Kazimierz Cholewa pochodzący z Zagród, którego pogrzeb będzie we wtorek, a także † Jacek Ożóg, brat naszego p. Organisty. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 20. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje