X niedziela zwykła /10 - 17 VI 2018 r./

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się o każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet samym sobą. Bóg jest jednak większy od naszych grzechów. Podczas mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami i wiarą zwrócić się do Boga.

Otoczmy modlitwą dzieci klas III przebywających na „Zielonej szkole” wraz z opiekunami.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - na I etap prac przy dachu nad prezbiterium kościoła, które rozpoczynamy jutro.

 

 1. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na prace przy dachu nad prezbiterium kościoła: w kopertach 2 rodziny (150 zł.); przelewem bankowym 7 Rodzin (1000 zł.). Bóg zapłać.
 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. W sobotę – godzina Miłosierdzia od 17.00
 3. Odpust ku czci św. Brata Alberta w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Paweł Broński, wikariusz z par. św. Mikołaja w Bochni.
 4. Spowiedź w Połomiu Dużym przed odpustem w piątek o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Barnabę, apostoła; we wtorek – bł. Romana Sitko i Towarzyszy męczenników; w środę – św. Antoniego z Padwy, kapłana; w czwartek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
 6. Wystawa malarstwa Mariana Rojka pt. „Wiśnicka Historia” z okazji 20 r. śmierci artysty – w sobotę (16 VI) o godz. 17.00 w Galerii „Stara Dzwonnica” przy plebanii.
 7. Dziękujemy za przekazywane ofiary i fanty na organizację VII Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w przyszłą niedzielę - na placu po starej wikarówce obok kościoła. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia, wzajemnej integracji rodzin i parafian, a także do zabawy. Szczegóły na afiszach. Róże różańcowe prosimy, aby ciasta składać w sobotę w domu parafialnym u sióstr zakonnych od godz. 16.00. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 8. Pielgrzymka do Lichenia, Legnicy i Częstochowy w dniach 3 – 5 lipca. Zapisy w „Pasmanterii” w Rynku 31.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.: - o pielgrzymce papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i Estonię; - o kardynale Auguście Hlondzie, który bronił Żydów a dziś oskarżany jest o antysemityzm; - o misternych dywanach kwiatowych w wielu parafiach wykonanych w Boże Ciało. Jest też nowy numer „Małego gościa”, „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Franciszek Stawarz, z ul. Matejki. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje