XI niedziela zwykła /17 – 24 VI 2018 r./

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akt wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności.

1. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Paweł Broński, wikariusz z par. św. Mikołaja w Bochni.
  2. VII Rodzinny Festyn Parafialny – dzisiaj na placu po starej wikarówce obok kościoła. Rozpoczęcie o godz. 14.00 meczem piłki nożnej: Ojcowie – lektorzy, na boisku przy Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1. Bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia, wzajemnej integracji rodzin i parafian. Szczegóły na afiszach. Obiad dzisiejszy niech będzie skromniejszy, by zostawić miejsce na kosztowanie przygotowanych smakołyków podczas festynu. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
  3. Dziękujemy scholi parafialnej – Światełka Nadziei, która dziś po raz ostatni w tym roku szkolnym – ubogaca mszę św. dla rodzin. Dziękujemy s. Urszuli i p. Katarzynie Adamczyk za podejmowany trud i poświęcony czas. Zapraszamy na koncert scholi podczas festynu, o godz. 15.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w następującym porządku:
  7. dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i szkół średnich – w czwartek od godz. 17.00.
  8. w Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
  9. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek:
  10. o godz. 8.00 – dla Szkoły Podstawowej kl. 7 oraz 2-3 Gimnazjum i Liceum Plastycznego;
  11. o godz. 9.00 – w Połomiu Dużym;
  12. o godz. 10.00 – dla Szkoły Podstawowej kl. 0-6.
  13. Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców.  Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św.
  14. Pielgrzymka do Lichenia, Legnicy i Częstochowy w dniach 3 – 5 lipca. Zapisy w „Pasmanterii” w Rynku 31.
  15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in.: - o kryzysie słowa drukowanego; - o Bazylice na Świętej Górze - miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Jest też do nabycia „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” oraz wakacyjny numer: „Małego gościa” z terminarzem tegorocznego mundialu.
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…