XII niedziela zwykła – Narodzenie św. Jana Chrzciciela /24 VI – 1 VII 2018 r./

Dzisiaj Święty Jan Chrzciciel prowadzi nas przed oblicze Pana Jezusa. Wpatrując się w jego postać, składajmy Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie Ołtarza nasze uwielbienie, miłość i nadzieję na wysłuchanie naszych próśb, z którymi przyszliśmy do kościoła na tę Eucharystię.

Obejmujemy naszą modlitwą dzieci i młodzież wyjeżdżających w piątek na oazę parafialną pod opieką ks. Bartosza oraz wychowawców i animatorów.

Polecamy także Bożej łaskawości trwające prace przy wzmocnieniu więźby dachowej nad prezbiterium kościoła oraz wszystkich ofiarodawców.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w niedzielę inwestycyjną na trwające prace przy wzmocnieniu więźby dachowej nad prezbiterium kościoła: na tacę 10 470 zł.; w kopertach 28 Rodzin (3600 zł.); przelewem bankowym 12 Rodzin (1900 zł.). Bóg zapłać.
 2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację VII Rodzinnego Festynu Parafialnego oraz wszystkim ofiarodawcom, sponsorom (lista na stronie internetowej parafii) i uczestnikom. Dochód przeznaczamy na dofinansowanie oazy parafialnej oraz zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 4. - w środę – Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym;
 5. - w czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 6. - w piątek /29 VI/ – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu D. o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). W tym dniu nie ma postu od potraw mięsnych.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, o 18.00 msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Wyjazd na Oazę parafialną w piątek (29.06.) o godz. 10.00 z Placu Targowego.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 10. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w niedzielę (1 VII) o godz. 18.00 na plebanii. Prosimy o obecność wszystkich członków.
 11. Witamy wszystkich przybyłych na wakacyjne dni naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.: - często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Czy my dorośli w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa?; - Czy powstanie w Polsce kolejna katolicka telewizja. Jest też do nabycia nowy numer „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego gościa” z terminarzem tegorocznego mundialu.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Jerzy Stachel z Olchawy, oraz † Grzegorz Polkowski, dawny mieszkaniec Kopalin, którego pogrzeb będzie w środę o 14.00 w kaplicy cmentarnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje